Gwiazda reprezentacji Polski zmienia klub. Zamieszanie przed igrzyskami

Reprezentant Polski zmienia klub tuż przed igrzyskami olimpijskimi. Asseco Resovia poinformowała, że jej szeregi opuszcza Jakub Kochanowski. Środkowy właśnie wrócił z kolejnych zmagań w Lidze Narodów i w przerwie przed kolejnymi odszedł z zespołu. Media informują, że w kolejnym sezonie będzie grał w PlusLidze.

Jakub Kochanowski jest ważną postacią siatkarskiej reprezentacji Polski i niedawno uczestniczył z nią w zmaganiach Ligi Narodów w Fukoce. Już niedługo środkowy pojedzie z kadrą również na kolejne turnieje do Lublany i Łodzi, a później prawdopodobnie na igrzyska olimpijskie w Paryżu. W międzyczasie postanowił zmienić klub i odszedł z Asseco Resovii. 

Zobacz wideo Julia Nowicka: To wyróżnienie daje mi wiele pewności siebie i sprawia dużo radości

Jakub Kochanowski odszedł z Asseco Resovii. Zmiana u reprezentanta Polski przed igrzyskami

W poniedziałek 10 czerwca Resovia poinformowała, że reprezentant Polski opuszcza jej szeregi. "Jakub Kochanowski odchodzi z Asseco Resovii. Środkowy reprezentował nasz klub przez trzy sezony. Sięgnął po 10 statuetek MVP, a w sezonie 2022/2023 został najlepszym blokującym ligi. Kuba, dziękujemy za reprezentowanie naszego klubu" - czytamy w oficjalnym komunikacie. 

Kochanowski w Resovii grał od 2021 roku i transferu z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. W rzeszowskim zespole zdobył brąz PlusLigi, a w minionym sezonie triumfował w Pucharze CEV. Jego drużyna zakończyła rozgrywki 2023/24 na czwartym miejscu w Polsce i znów zagra w Pucharze CEV. Kochanowskiego czeka jednak trudniejsze zadanie.

Według doniesień Polsatu Sport środkowy reprezentacji Polski zostanie w PlusLidze, ale będzie reprezentował barwy Projektu Warszawa. To właśnie z tym zespołem Resovia przegrała mecz o trzecie miejsce w kraju. 27-latek z nowym klubem zagra w Lidze Mistrzów, którą wygrał w 2021 roku w barwach ZAKSY. 

Łącznie Kochanowski w PlusLidze ma na koncie już 229 meczów, w których zdobył 2273 punkty. W minionym sezonie zdobywał średnio 9,58 "oczka" na mecz i dokładał do tego 2,35 bloku. Teraz zawodnik walczy o miejsce w reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie w Paryżu. 

Czy reprezentacja Polski w siatkówce wygra igrzyska olimpijskie?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.