Grbić ogłosił kadrę na Ligę Narodów. Wielkie zmiany, wielkie powroty!

Reprezentacja Polski niedzielną porażką ze Słowenią zakończyła pierwszy turniej tegorocznej Ligi Narodów. Teraz nasi siatkarze przygotowują się do kolejnego, który odbędzie się w Fukuoce. Trener Nikola Grbić właśnie odsłonił karty. We wtorek ogłosił, w jakim składzie Polacy udadzą się do Japonii. W kadrze dojdzie do sporych przetasowań. Kibiców z pewnością ucieszy powrót Bartosza Kurka.

Polscy siatkarze mają za sobą pierwszy w tym roku turniej w Lidze Narodów. W tureckiej Antalyi rozegrali cztery mecze, w których odnieśli trzy zwycięstwa. Pokonali 3:0 USA, 3:1 Kanadę i 3:0 Holandię. W niedzielę po raz pierwszy skapitulowali. Zdecydowanie lepsza okazała się Słowenia, która wygrała 3:0. W przyszłym tygodniu naszą reprezentację czekają kolejne cztery spotkania. Już wiadomo, kto się na nie wybierze.

Zobacz wideo Ogromna radość w Białymstoku. "Pięć pokoleń na to czekało"

Wielkie powroty do reprezentacji Polski. Nikola Grbić podał skład na Ligę Narodów

Polska od 4 do 8 czerwca rywalizować będzie w drugim turnieju w japońskiej Fukouce. Naszymi rywalami będą kolejno Bułgarzy, Turcy, Japończycy i Brazylijczycy. Trener Nikola Grbić już zdecydował, komu przyjdzie stawić im czoła. We wtorek kadrę na turniej podał w mediach społecznościowych profil Polska Siatkówka.

Względem zawodów w Antalyi w składzie nastąpiły bardzo wyraźne zmiany. Grbić wymienił wszystkich rozgrywających i atakujących. Marcina Komendę i Grzegorza Łomacza zastąpią Marcin Janusz i Jan Firlej. Do reprezentacji w miejsce Karola Butryna i Bartłomieja Bołądzia wrócą także Bartosz Kurek i Łukasz Kaczmarek.

W składzie znalazły się także nieobecne w Turcji gwiazdy mistrza Polski Jastrzębskiego Węgla Tomasz Fornal, Norbert Huber i Jakub Popiwczak. Ponownie zabrakło w niej natomiast Wilfredo Leona, Pawła Zatorskiego czy kontuzjowanego Mateusza Bieńka.

Skład Polaków na turniej Ligi Narodów w Fukouce:

  • Rozgrywający: Marcin Janusz, Jan Firlej
  • Przyjmujący: Aleksander Śliwka, Bartosz Bednorz, Kamil Semeniuk, Tomasz Fornal
  • Środkowi: Jakub Kochanowski, Norbert Huber, Karol Kłos, Mateusz Poręba
  • Atakujący: Bartosz Kurek, Łukasz Kaczmarek
  • Libero: Jakub Popiwczak, Kamil Szymura

Zanim Polacy wylecą do Fukuoki, czeka ich jeszcze towarzyskie starcie z Ukrainą. Ten mecz odbędzie się w środę 29 maja o godz. 18:00. Spotkanie z Bułgarią zaplanowane jest zaś na wtorek 8 czerwca na godz. 8:30 polskiego czasu.

Czy Polacy wygrają tegoroczną Ligę Narodów?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.