Klęska giganta w Lidze Narodów. Outsider ich ośmieszył. Szorują po dnie

Reprezentacja USA w siatkówce na dnie tabeli Ligi Narodów. Amerykanie tym razem przegrali 1:3 z Bułgarią i po trzech kolejnych porażkach zajmują ostatnią lokatę w grupie prestiżowego cyklu. Jeszcze w zeszłym roku przegrali tylko z Polakami w finale Ligi Narodów, a teraz o sukcesie mogą tylko pomarzyć.

Reprezentacja USA od lat jest jedną z największych sił męskiej siatkówki. Dowodem tego jest m.in. brązowy medal mistrzostw świata z 2018 roku, czy dwa srebra Ligi Narodów w 2022 i 2023 roku. W ostatnim finale Amerykanie przegrali 1:3 z Polakami, który byli bez wątpienia najlepszym zespołem na świecie. Teraz niedawni rywale Biało-Czerwonych są na dnie tabeli tych samych rozgrywek.

Zobacz wideo Oto następczyni Igi Świątek?

USA przegrało z Bułgarią w Lidze Narodów. Są na samym dnie

Tegoroczną Ligę Narodów USA rozpoczęło od porażki z Polską, której można było się spodziewać. Biało-Czerwoni wygrali jednak aż 3:0 i to bez większego oporu rywali, co dało pierwszy sygnał o słabszej dyspozycji Amerykanów. Już w kolejnym meczu tego samego dokonali Francuzi i również wygrali 3:0 z teoretycznie mocnym rywalem. 

Amerykanie mieli więc szansę na odwrócenie słabej serii przeciwko Bułgarii, która również miała na koncie dwie porażki po 0:3 (z Francją i Kanadą). W pierwszym secie Bułgarzy pokazali jednak, że łatwo nie odpuszczą i wygrali go do 21. W drugiej odsłonie było jeszcze lepiej, ponieważ tym razem USA zdobyło tylko 20 punktów. 

Przyparci do muru zawodnicy ze Stanów odbili się w trzeciej partii, w której prowadzili właściwie od samego początku. Finalnie w kluczowym momencie wytrzymali presję i wygrali 25:21, a w meczu przegrywali tylko 1:2. Zdobycie pierwszego seta w tej edycji Ligi Narodów nie przyniosło im jednak zbyt wiele - w czwartej odsłonie Bułgarzy wrócili od stanu 11:14, by wygrać partię 25:21, a w całym meczu 3:1.

Tym samym Bułgaria wygrała swój pierwszy mecz w Lidze Narodów i awansowała na 11. miejsce w tabeli, a USA jest ostatnie i ma na koncie zero punktów. Zawrotny bilans setów 1:9 na ten moment jest gorszy od Iranu i Niemiec, które grały jeden mecz mniej i przegrały sześć setów, wygrywając jednego. 

Kolejny mecz Amerykanie rozegrają w niedzielę 26 maja o 16:00 przeciwko Turcji, która w sobotę przegrała 1:3 z Francją. Na ten moment Turcy są na 13. miejscu z jednym punktem i bilansem setów 4:9. 

Kto wygra siatkarską Ligę Narodów 2024?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.