27:25 w piątym secie! Kosmiczny mecz rywali Polaków [WIDEO]

Siatkarze reprezentacji Słowenii oraz Holandii zafundowali kibicom niesamowite widowisko w pierwszym meczu Ligi Narodów. Grupowi rywale Polaków stoczyli bardzo wyrównany pojedynek i do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. W nim oba zespoły nie odpuszczały i grały na przewagi. Finalnie lepsza okazała się Słowenia, która wygrała 3:2 (31:33, 25:22, 20:25, 25:21, 27:25).

Reprezentacja Polski już w środę o godzinie 19:00 rozpocznie zmagania w tegorocznej Lidze Narodów. Jej pierwszym rywalem będą Stany Zjednoczone. Wcześniej jednak odbył się mecz grupowych rywali ekipy Nikoli Grbicia - Holandii i Słowenii. Spotkanie rozpoczęło się o 16:00.

Niesamowity mecz w Lidze Narodów. Słowenia pokonuje Holandię

Na początku pierwszego seta lepiej spisywali się Słoweńcy, którzy szybko wyszli na czteropunktowe prowadzenie. Holendrzy dogonili jednak rywali i w końcówce starcie bardzo się wyrównało. W efekcie potrzebna była gra na przewagi. Finalnie lepsza okazała się reprezentacja Holandii, która wygrała 33:31.

Drugi set był przeciwieństwem pierwszego. Tym razem lepiej zaczęli Holendrzy, ale Słoweńcy się nie poddali. Doprowadzili do remisu, a w końcówce nie oddali żadnego punktu i wygrali 25:22. W trzeciej partii natomiast przewagę mieli ich rywale i wpadła ona na ich konto (25:20). Słoweńcy byli tym wyraźnie podrażnieni i w kolejnym secie nie dali Holendrom większych szans. W pewnym momencie prowadzili nawet ośmioma punktami. Dali się trochę dogonić rywalom, ale ostatecznie nie wypuścili z rąk wygranej i zwyciężyli 25:21.

Tym samym do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebny był tie-break. W nim starcie było niesamowicie wyrównane. Żadna ze stron nie zamierzała łatwo się poddawać i spotkanie bardzo się przedłużało. W efekcie obie strony grały na przewagi i każda zbliżyła się aż do 30 punktów! Ostatecznie Słoweńcy wygrali 27:25, a decydujący punkt został zdobyty po naprawdę minimalnym asie serwisowym.

Holandia - Słowenia 2:3 (33:31, 22:25, 25:20, 21:25, 25:27)

Słoweńcy obecnie zajmują piąte miejsce w tabeli z dwoma punktami na koncie. Kolejny mecz rozegrają w czwartek. Wówczas zmierzą się z Francją. Tego samego dnia mecz z Turcją rozegra również Holandia, która aktualnie jest szósta z dorobkiem jednego punktu.

Czy reprezentacja Polski wygra Ligę Narodów?