Alarm u rywali Polaków! Mistrz olimpijski może nie zagrać na igrzyskach w Paryżu

Francuski atakujący Asseco Resovii Rzeszów Stephen Boyer może nie zagrać na igrzyskach olimpijskich w Paryżu - alarmuje "L'Equipe". 28-latek nie zdecydował się na operację kontuzjowanego stawu skokowego, ale pozostaje niepewność, czy zdąży wykurować się do igrzysk.

Stephen Boyer doznał poważnej kontuzji stawu skokowego w pierwszym meczu ćwierćfinałowym PlusLigi pomiędzy Asseco Resovią Rzeszów a Treflem Gdańsk. Uraz okazał się na tyle poważny, że zakończył sezon klubowy 28-letniego atakującego, a Resovia w kolejnych meczach musiała radzić sobie bez niego i po zaciętej rywalizacji w półfinale z Jastrzębskim Węglem czekają ją mecze z Projektem Warszawa o trzecie miejsce i grę w Lidze Mistrzów.

Zobacz wideo Jurij Gladyr po dramatycznym półfinale mistrzostw Polski: Sport jest dla nich okrutny, a dla nas piękny

Alarm w reprezentacji Francji. Stephen Boyer może nie zagrać na igrzyskach w Paryżu

Tymczasem francuski dziennik "L'Equipe" alarmuje, że wcale nie jest powiedziane, że Stephen Boyer zdoła się wyleczyć na igrzyska olimpijskie w Paryżu, gdzie reprezentacja Francji będzie bronić złotego medalu wywalczonego trzy lata temu w Tokio. To właśnie "Trójkolorowi" zakończyli marzenia o medalu Polaków, pokonując drużynę Vitala Heynena w ćwierćfinale 3:2. 

Boyer zasięgnął kilku opinii lekarskich od specjalistów i ostatecznie wykluczył pomysł operacji. - Zamierzam rozpocząć wiele prac związanych z leczeniem i rehabilitacją - powiedział Boyer w poniedziałek francuskim dziennikarzom. Zdaniem Francuzów istnieje ryzyko, że 28-letni atakujący opuści przygotowania "Trójkolorowych" do igrzysk oraz sam turniej olimpijski w Paryżu. 

- Zobaczymy z dnia na dzień, w tej chwili nie da się niczego przewidzieć. Będzie to zależało od rozwoju sytuacji - dodawał siatkarz Asseco Resovii, który od 2017 roku jest bardzo ważnym elementem reprezentacji Francji, z którą wygrywał m.in. wspomniane złoto olimpijskie, jak i Ligę Narodów.

Stephen Boyer na pewno pozostanie na kolejny sezon w PlusLidze i Asseco Resovii Rzeszów. Jeśli jednak nie zdołałby się wykurować na igrzyska olimpijskie, to w reprezentacji Francji na pozycji atakującego powinni wystąpić inny mistrz olimpijski Jean Patry z Jastrzębskiego Węgla, a także sensacyjny najlepiej punktujący siatkarz włoskiej Serie A Theo Faure z Cisterna Volley.

Kto będzie najgroźniejszym rywalem polskich siatkarzy na IO w Paryżu?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.