Rosjanie piszą o Aleksieju Spiridonowie. I nagle padło: Wilfredo Leon

Aleksiej Spiridonow znany jest z kontrowersyjnych opinii na temat Polski i Polaków. Rosyjskie media zwracają jednak uwagę na jeden ważny szczegół. W przeszłości Rosjanin występował w jednym klubie z... Wilfredo Leonem. "W klubie Aleksiej i Wilfredo rywalizowali o pozycję, ale dobrze się dogadali i nie walczyli z powodu zagorzałej niechęć Rosjanina do Polski" - czytamy na portalu sports.ru.

Aleksiej Spiridonow w przeszłości "zasłynął" między innymi z kontrowersyjnych wypowiedzi na temat Polski czy polskich siatkarzy. Dopuszczał się licznych wywiadów, w których obrażał nasz kraj. - Nie można znaleźć bardziej nikczemnego narodu niż Polacy - mówił w 2023 roku. Ponadto dwa lata temu zniszczył też koszulkę reprezentacji Polski i to jeszcze chwaląc się tym na mediach społecznościowych. 

Zobacz wideo Michał Winiarski po zwycięstwie w pierwszym meczu półfinałowym: Nic nie osiągnęliśmy

Rosjanie piszą o Aleksieju Spiridonowie. I tu nagle padło: Wilfredo Leon

W ostatnich dniach na portalu sport.ru ukazał się artykuł na temat rosyjskiego skandalisty. Dziennikarze podkreślili ciemne oblicze siatkarza. "Na całym świecie Spiridonow zyskał sławę dzięki swoim mocnym wypowiedziom na temat innych państw. Polska zajmuje odrębne miejsce w życiu Spiridonowa. Jest gotów obrażać ten kraj pod każdym względem" - czytamy.

Rosjanie zwrócili uwagę na jeden szczegół. Chodzi o... Wilfredo Leona. Reprezentant Polski kilka lat temu występował w jednej drużynie z Spiridonowem. "Zabawne jest to, że podczas występu Spiridonowa w Zenicie Kazań był kolegą z drużyny z Wilfredo Leonem. Kubańczyk uzyskał polskie obywatelstwo w 2015 r. i od 2019 r. występuje w reprezentacji Polski. W klubie Aleksiej i Wilfredo rywalizowali o pozycję, ale dobrze się dogadali i nie walczyli z powodu zagorzałej niechęć Rosjanina do Polski" - napisano.

Leon i Spiridonow grali razem w Zenicie Kazań w latach 2014-16. Sięgnęli wówczas po dwa medale mistrzostw Rosji oraz dwa triumfy w Lidze Mistrzów. Ponadto Zenit w tych latach sięgnął po dwa Puchary Rosji, Superpuchar Rosji oraz klubowe wicemistrzostwo świata.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.