To już koniec. Bolesny cios dla polskiego klubu. Dyrektor potwierdza odejście

Asseco Resovia Rzeszów w poprzednim sezonie zdobyła pierwszy od lat medal mistrzostw Polski. W obecnych rozgrywkach może powtórzyć to osiągnięcie, poza tym triumfowała w Pucharze CEV. Mimo to po zakończeniu sezonu pożegna się z trenerem Giampaolo Medeiem, który przeniesie się do Włoch. Potwierdził to dyrektor generalny jednego z tamtejszych klubów w programie "After Hours". - Zasługuje na powrót do pracy w ojczyźnie - powiedział.

Asseco Resovia Rzeszów w poprzednim sezonie wywalczyła pierwszy od siedmiu lat medal mistrzostw Polski (brąz). W obecnych rozgrywkach odniosła już wielki sukces, jakim był triumf w Pucharze CEV, nadal jest też w grze o tytuł. Ale po zakończeniu sezonu w klubie dojdzie do bardzo dużej zmiany.

Zobacz wideo Trefl Gdańsk odpada w walce o medale PlusLigi. Karol Urbanowicz: Ciężko będzie tę porażkę przegryźć

Asseco Resovia straci trenera. Dyrektor generalny ogłasza

Za sukcesami rzeszowian stoi trener Giampaolo Medei, pracujący tam od 2022 r. Jego misja niebawem dobiegnie końca, od nowego sezonu będzie prowadził Cucine Lube Civitanova. Potwierdził to Giuseppe Cormio, dyrektor generalny włoskiego zespołu.

- Tak, Medei będzie nowym trenerem. Będzie tak, ponieważ dobrze sobie radził do momentu, gdy odszedł. To prawda, że przegrał kilka finałów, ale docierał do tych finałów. A teraz, gdy zdobył tak wiele za granicą, zasługuje na powrót do pracy w ojczyźnie, w swoim klubie - powiedział w programie "After Hours" na youtube'owym kanale ligi włoskiej (cytat za portalem volleynews.it).

Giampaolo Medei wraca do Cucine Lube Civitanova

Dla 50-letniego trenera będzie to powrót do Cucine, które wcześniej prowadził w latach 2017-2018 (w przeszłości pracował tam również jako asystent oraz w zespołach młodzieżowych). Zdobył z tym zespołem srebro ligi włoskiej, Ligi Mistrzów oraz klubowych mistrzostw świata.

Potem Włoch był zatrudniony w tureckim Ziraat Bankasi Ankara (2019-2021), z którym w sezonie 2020/21 zdobył mistrzostwo Turcji (pierwsze w historii klubu), a także dotarł do finału Pucharu Challenge (porażka z Allianz Milano). A w 2017 r. wygrał te rozgrywki z Tours VB.

Do imponującego dorobku Medei może dołożyć również mistrzostwo Polski. W półfinale Asseco Resovię czeka rywalizacja z broniącym tytułu Jastrzębskim Węglem. Pierwszy mecz odbędzie się w środę 17 kwietnia.

Czy Asseco Resovia zdobędzie mistrzostwo Polski?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.