Co za wyczyn legendy reprezentacji Polski! Pierwszy w historii

W siatkarskich ligach na całym świecie nadchodzi czas rozstrzygnięć. Wielkimi krokami zbliża się sezon reprezentacyjny i trzeba wyłonić krajowych mistrzów. Doskonałe informacje napłynęły do nas z Chin. Mistrzowski tytuł wywalczył zespół, ktorego barwy reprezentuje Michał Kubiak. 36-letni przyjmujący wraz z Shanghai Bright może świętować. To wielki wyczyn.

Michał Kubiak należał do najlepszych i najważniejszych zawodników reprezentacji Polski. Z nim w składzie nasi siatkarze zdobywali liczne medale. Reprezentacyjną karierę zakończył w 2022 roku, ale wciąż występuje na siatkarskich parkietach. I to z sukcesami!

Zobacz wideo Bartłomiej Bołądź po wygranej w Lublinie: Nastawiamy się na drugie bardzo ciężkie spotkanie

Sukces Kubiaka. Nikt tego nie osiągnął

Tym razem Kubiak mógł świętować mistrzostwo Chin. Jego Shanghai Bright trzykrotnie okazał się lepszy od Beijing Bauc. W zespole, w którym występuje wspólnie ze znanym z występów w Pluslidze Aleksandarem Atanasijeviciem, należał do grona liderów. 

Kubiak w dorobku ma już więc cztery mistrzostwa kraju. W 2016 roku wywalczył złoto w Turcji z Halkbankiem Ankara, a w 2018 i 2019 roku sięgał po tytuły z Panasonic Panthers z Japonii. Przed wyjazdem za granice Polski występował w Jastrzębskim Węglu. To właśnie z tego klubu ruszył na podbój siatkarskiego świata. W Azji występuje od 2016 roku.

Warto dodać, że Kubiak jest pierwszym Polakiem, który wywalczył mistrzostwo w Państwie Środka. Tym samym dokonał tego, co nie udało się niegdyś Bartoszowi Bednorzowi. Aktualny zawodnik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle także występował kiedyś w zespole z Szanghaju, ale wówczas wywalczył "jedynie" srebro.

Michał Kubiak w swoim CV może pochwalić się także dwoma mistrzostwami świata wywalczonymi z reprezentacją Polski w latach 2014 i 2018. Trzykrotnie zdobywał także brąz na mistrzostwach Europy. Karierę reprezentacyjną zakończył w marcu 2022 roku. 23 lutego skończył 36 lat i należy do najbardziej utytułowanych siatkarzy ostatnich lat. 

Czy polscy siatkarze zdobędą medal na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.