Siatkarz na prezydenta. Nie tylko Możdżonek ruszył do wyborów. Są też inni

Były reprezentant Polski w siatkówce Marcin Możdżonek startuje w wyborach na prezydenta Olsztyna i okazuje się, że nie jest odosobnionym przypadkiem. Jego śladami idą też inni siatkarze, którzy wystartują w nadchodzących wyborach samorządowych. Jeden z nich zaledwie w 2023 roku wygrywał Ligę Mistrzów z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Marcina Możdżonka kojarzą wszyscy kibice siatkówki w Polsce, a już niedługo może on zostać prezydentem Olsztyna. Dawna gwiazda Biało-Czerwonych wystartuje w nadchodzących wyborach i powalczy o fotel najważniejszego człowieka w rodzinnym mieście. Okazuje się, że to nie jedyny człowiek związany z siatkówką, który ma ambicje polityczne. 

Zobacz wideo Ewa Swoboda wicemistrzynią świata w halowych mistrzostwach świata: Apetyt rośnie w miarę jedzenia

Polscy siatkarze wystartują w wyborach. Kolejny właśnie dołączył do "drużyny"

W Radomiu o stanowisko prezydenta walczył będzie Robert Prygiel, który w latach 1996-2007 również grał w reprezentacji Polski, a jeszcze do 2021 roku był trenerem Czarnych Radom. Były siatkarz i szkoleniowiec utworzył też Komitet Wyborczy Wyborców Nowego Prezydenta Radomia Roberta Prygla i zwerbował do niego swojego zawodnika. 

Na liście wyborczej komitetu nazywanego przed media "drużyną Prygla" znalazł się także Wojciech Żaliński. Przyjmujący obecnie leczy kontuzję, ale jest zawodnikiem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, z którą w 2022 i 2023 roku wygrał Ligę Mistrzów. W 2005 roku w Radomiu zaczynał on siatkarską karierę, w później grał w Czarnych w latach 2014-2019 i jego trenerem był m.in. Prygiel. 

 

Żaliński nie jest jedynym zawodnikiem ZAKSY, który startuje w nadchodzących wyborach. Do rady miasta Kędzierzyn-Koźle chciałby wejść także Krzysztof Zapłacki, który już pracuje w miejscowym urzędzie miasta. Jest on podinspektorem ds. zbywania gruntów niezabudowanych oraz pierwokupu. 

Lista aspirujących samorządowców w świecie siatkówki jest jednak dłuższa. Aż trzech "reprezentantów" do wyborów wystawi pierwszoligowy KKS Mickiewicz Kluczbork. O miejsce w radzie powiatu kluczborskiego powalczą dyrektor generalny ds. organizacyjnych klubu Maciej Sitek oraz trener zespołu Mariusz Łysiak, którzy wystartują z ramienia KWW Region Kluczborski. Do rady miasta chciałby dostać się z kolei zawodnik Konrad Mucha z KWW Ziemia Kluczborska. 

Już w ostatnich wyborach parlamentarnych ludzie ze świata sportu chętnie walczyli o miejsca w Sejmie. Posłem został m.in. były prezes PZN Aploniusz Tajner, była snowboardzistka Jagna Marczułajtis-Walczak, a przedstawicielami siatkówki w Sejmie są były reprezentant Polski Paweł Papke oraz była reprezentantka Polski Małgorzata Niemczyk. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.