Wielki test dla Polaków przed igrzyskami. Oto obsada Memoriału Wagnera

W nadchodzącym sezonie reprezentacyjnym głównym celem polskich siatkarzy będzie oczywiście jak najlepszy występ podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu. Formę na ten turniej będą szlifować między innymi podczas Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Organizatorzy tej imprezy przekazali, z kim zagrają Polacy, choć w tej kwestii nie wszystko jest jeszcze jasne. Znamy również dokładny terminarz Memoriału Wagnera.

Ostatni sezon reprezentacyjny był dla polskich siatkarzy wyjątkowo udany (triumfowali w mistrzostwach Europy i Lidze Narodów, a także wygrali kwalifikacje olimpijskie). W nadchodzącym ponownie będą chcieli uzyskać jak najlepsze wyniki we wszystkich imprezach, w których wezmą udział. Niedawno przekazano nowe informacje dotyczące jednej z nich.

Zobacz wideo "To najlepszy moment w historii klubu". Marcin Komenda po wygranej ze Ślepskiem Malow Suwałki

Polscy siatkarze poznali rywali w Memoriale Wagnera. Oto terminarz

We wtorek 27 lutego organizatorzy Memoriału Huberta Jerzego Wagnera ogłosili termin, miejsce oraz listę uczestników tegorocznej imprezy (będzie to XXI edycja). Odbędzie się ona w dniach 12-14 lipca w Tauron Arenie w Krakowie, rywalami Polaków będą Niemcy (również zagrają na IO), Słoweńcy oraz jeszcze jeden zespół, który wystąpi na igrzyskach w Paryżu (niektóre reprezentacje jeszcze powalczą o uzyskanie kwalifikacji poprzez miejsce w rankingu FIVB).

Memoriał odbędzie się nieco wcześniej niż zazwyczaj (zwykle jest rozgrywana w sierpniu), co akurat jest typowe dla sezonów olimpijskich (tylko w 2004 r. odbył się po igrzyskach). Wiadomo już, kiedy zostaną rozegrane poszczególne spotkania.

Terminarz XXI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera:

  • 12 lipca 2024, godz. 17:30 - Polska - uczestnik IO Paryż 2024
  • 12 lipca 2024, godz. 20:30 - Niemcy - Słowenia
  • 13 lipca 2024, godz. 14:00 - Słowenia - uczestnik IO Paryż 2024
  • 13 lipca 2024, godz. 17:00 - Polska - Niemcy
  • 14 lipca 2024, godz. 14:00 - Niemcy - uczestnik IO Paryż 2024
  • 14 lipca 2024, godz. 17:00 - Polska - Słowenia

Dla Polaków będzie to przedostatni test przed igrzyskami (później zagrają jeszcze w turnieju w Sopocie). Ale z pewnością bardzo wartościowy, gdyż rywale są wymagający i również będą chcieli wygrać całą imprezę.

- W ostatnich latach Memoriał stał się jednym z najbardziej prestiżowych turniejów towarzyskich. To zaszczyt, że możemy zagrać z najlepszymi zespołami, od kilku lat zapraszane są drużyny z najwyższej półki. Nie możemy się doczekać - powiedział Michał Winiarski, selekcjoner reprezentacji Niemiec, cytowany przez portal lovekrakow.pl.

Dotychczas Polacy dziesięć razy triumfowali w memoriale Wagnera, po raz ostatni w 2022 r. W zeszłym roku zajęli trzecie miejsce, wygrali Włosi, a drudzy byli Słoweńcy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.