Media: Polski gigant bierze wielką gwiazdę. Nowy rekord!

Niedawno "La Gazzetta dello Sport" poinformowała, że Skra Bełchatów planuje wielki hit i chce zatrudnić Gheorghe Cretu. Doniesienia te potwierdziła Interia Sport. Dziennikarze ujawnili również szczegóły. Rumuński szkoleniowiec ma podpisać z polskim zespołem dwuletni kontrakt. Ponadto działacze planują zaoferować mu także rekordowe zarobki.

Ostatnio pojawiły się informacje o możliwej zmianie na ławce szkoleniowej Skry Bełchatów. Zdaniem dziennikarza "La Gazzetty dello Sport" Gian Luki Pasiniego działacze planują wielki hit, a nowym trenerem klubu miałby zostać Gheorghe Cretu. Zająłby miejsce Andrei Giardiniego, który pracuje tam od lutego zeszłego roku.

Zobacz wideo Indykpol AZS Olsztyn górą w starciu z Asseco Resovią Rzeszów. Kuba Hawryluk: Kopaliśmy zagrywką

Wielkie pieniądze dla Cretu. Szykuje się rekord

Doniesienia te potwierdziła również Interia Sport. Dziennikarze donieśli ponadto, że klub zaproponował Rumunowi dwuletni kontrakt i ogromne zarobki. Trener w pierwszym sezonie miałby mieć gwarantowaną roczną pensję w wysokości 200 tysięcy euro (ponad 864 tysiące złotych), a w kolejnym 250 tysięcy euro (ponad milion złotych). Źródło dodaje, że byłyby to rekordowe zarobki w PlusLidze, a obecny szkoleniowiec Skry Andrea Gardini zarabia od 80 do 120 tysięcy euro (od 345 do 518 tysięcy złotych). Średnio trener w PlusLidze inkasuje miesięcznie od 10 do 40 tysięcy złotych (czyli rocznie około 480 tysięcy złotych). 

Gheorghe Cretu to jeden z najlepszych trenerów na świecie, który pracował już w Polsce. Przygodę w naszym kraju rozpoczął od Indykpolu AZS Olsztyn, ale najmocniej kojarzony jest z ZAKSĄ. W sezonie 2021/22 w Kędzierzynie-Koźlu wygrał potrójną koronę. Zdobył wówczas mistrzostwo i puchar Polski, a także triumfował w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Obecnie jest selekcjonerem reprezentacji Słowenii. Zdaniem Interii ze Skrą łączony jest także Roberto Piazza, ale faworytem do przejęcia sterów jest Rumun. 

Skra Bełchatów ostatnio jest w dobrej dyspozycji. Wygrała siedem z ostatnich 10 meczów i obecnie zajmuje ósme miejsce w tabeli PlusLigi z dorobkiem 32 punktów. Kolejny mecz rozegra w przyszły czwartek. Tego dnia zmierzy się ze Ślepskiem Malow Suwałki. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.