Potwierdziło się. Były reprezentant wystartuje w wyborach. "Miasto potrzebuje zmiany"

Kilkanaście dni temu Marcin Możdżonek otwarcie powiedział, że rozważa start w tegorocznych wyborach samorządowych. Miał już zdobyć poparcie jednej z partii politycznych. Były siatkarz dał sobie trochę czasu na podjęcie ostatecznej decyzji. Wreszcie zdecydował i będzie się ubiegał o najważniejsze stanowisko w swoim rodzinnym mieście. Chciałby zostać jego prezydentem.

Marcin Możdżonek od jakiegoś czasu jest blisko polskiej polityki. Utrzymywał dobre relacje z członkami partii prawicowych. W grudniu został prezesem Naczelnej Rady Łowieckiej przy Polskim Związku Łowieckim. W wyścigu o stanowisko prezydenta Olsztyna chciałby być kandydatem ponadpartyjnym.

Zobacz wideo Indykpol AZS Olsztyn górą w starciu z Asseco Resovią Rzeszów. Kuba Hawryluk: Kopaliśmy zagrywką

Możdżonek będzie walczył o fotel prezydenta miasta

Marcin Możdżonek urodził się w Olsztynie, tutaj też zaczynał swoją przygodę z seniorską siatkówką. W latach 2004-2008 reprezentował barwy miejscowego AZS-u. Po zakończeniu kariery w 2020 r. skupił się na działalności pozasportowej, głównie blisko polityki.

Teraz chce mieć realny wpływ na oblicze stolicy województwa warmińsko-mazurskiego. We wtorek w rozmowie z Wirtualną Polską zdradził, że zamierza ubiegać się o posadę prezydenta Olsztyna.

- Zarejestrowałem swój własny komitet i mogę panu potwierdzić, że faktycznie będę startował na prezydenta Olsztyna. Zdecydowałem się kandydować, bo nasze miasto potrzebuje dużej i szybkiej zmiany. Olsztyn nie rozwija się tak jak inne podobne miasta, ludzie stąd wyjeżdżają, inwestorzy wybierają inne lokalizacje. Nie mamy dobrze płatnej pracy, nasz uniwersytet nie współpracuje z miastem tak, jak powinien. Szkoły średnie także nie odpowiadają potrzebom mieszkańców i biznesu. Jeśli jesteśmy przy biznesie, to on ucieka z naszego miasta. Duże firmy przyjeżdżają, widzą potencjał, ale odbijają się od braku możliwości inwestycyjnych, jakie oferuje gmina - przyznał były reprezentant siatkarskiej reprezentacji Polski.

W środę pojawił się oficjalny komunikat ze strony Możdżonka nt. startu w kwietniowych wyborach samorządowych. W mediach społecznościowych podał kilka ogólnych haseł, które maja utożsamiać jego program wyborczy.

"Olsztyn potrzebuje zmiany. Nowego otwarcia. Chcę, aby zaczął się rozwijać tak dynamicznie jak inne miasta. W Olsztynie musi się zacząć żyć lepiej! Dobrze płatne miejsca pracy. Przedsiębiorstwa działające w innowacyjnych branżach. Wszystko to przy zachowaniu zielonego charakteru miasta. To da się zrobić! Sukces, tak jak w sporcie nie przychodzi od razu, ale jest efektem systematycznej i ciężkiej pracy" - oznajmił Możdżonek w poście na Instagramie.

 

Były siatkarz zapowiedział, że będzie się spotykał z mieszkańcami Olsztyna, aby rozmawiać o swojej wizji miasta.

"Chcę z Wami konkretnie porozmawiać o naszym mieście. Wysłuchać Waszych uwag, bo to Wy na co dzień widzicie więcej. Podzielcie się proszę swoimi spostrzeżeniami i przemyśleniami! Nie tylko ze mną, ale z całym moim zespołem" - dodał.

Z ramienia komitetu Możdżonka ma wystartować grupa osób do rady miejskiej Olsztyna. Ich nazwiska wyborcy mają poznać "w najbliższym czasie".

Dziennik "Fakt" donosił, że Możdżonek ma poparcie ze strony Konfederacji. Miał także ubiegać się o poparcie partii należących do koalicji Trzeciej Drogi - PSL-u i Polski 2050 Szymona Hołowni.

W tej chwili Możdżonek ma pewnych dwóch kontrkandydatów - obecnego prezydenta Olsztyna, Czesława Małkowskiego (w tym roku skończy 84 lata) i Roberta Szewczyka (przewodniczący rady miejskiej, kandydat z ramienia Platformy Obywatelskiej).

Wybory samorządowe zaplanowano na 7 kwietnia, tydzień po świętach wielkanocnych. Ewentualna druga tura ma odbyć się 21 kwietnia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.