Bomba transferowa ZAKSY! Nie tylko Kurek. Ruszają po gigantyczną gwiazdę

Niedawno polskie media przekazały informacje, że do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle po sezonie przeniesie się Bartosz Kurek. Na tym transfery klubu mają się nie kończyć. Jak informuje "Przegląd Sportowy", zespół z PlusLigi planuje przeprowadzić hit transferowy i ściągnąć gwiazdę siatkówki. Dziennikarze zaznaczają, jednak, że aktualnie nic nie jest jeszcze pewne.

W ostatnim czasie wiele mówi się o transferowej ofensywie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Niedawno portal podkarpacielive.pl przekazał, że do zespołu z PlusLigi przeniesie się Bartosz Kurek. Kapitan reprezentacji Polski obecnie występuje w japońskim Wolfdogs Nagoya, a do naszego kraju ma wrócić w przyszłym sezonie. Doniesienia te potwierdziło również TVP Sport.

Zobacz wideo Aluron CMC Warta Zawiercie kolejnym finalistą TAURON Pucharu Polski. Bartosz Kwolek: Potrzebujemy resetu, jesteśmy na oparach

Kolejny hit ZAKSY. Klub planuje transfer Earvina N'Gapetha

Na tym transfery ZAKSY jednak się nie kończą. Jak informuje "Przegląd Sportowy", klub planuje kolejny hit. Zdaniem dziennikarzy do zespołu może trafić Earvin N'Gapeth. Francuz niedawno był w Kędzierzynie-Koźlu przy okazji meczu Ligi Mistrzów pomiędzy jego Halkbankiem Ankara a ZAKSĄ. Źródło zaznacza jednak, że transfer nie jest jeszcze pewny.

N'Gapeth jest jednym z najlepszych siatkarzy na świecie i gwiazdą reprezentacji Francji. Z drużyną narodową sięgnął między innymi po złoty medal w Lidze Narodów i igrzyskach olimpijskich. 

Kurek nie jest jedynym Polakiem, który może dołączyć do ZAKSY. Ostatnio pojawia się również wiele informacji o możliwym transferze Wilfredo Leona, który po sezonie odejdzie z Sir Safety Perugia. Głos w tej sprawie zabrała jego żona. - Sama Plusliga nie jest wykluczona. Wszystkie kierunki są jeszcze mocno otwarte, nie ma jeszcze decyzji. Wilfredo daje sobie czas, by się zastanowić - przyznała w podcaście "Szósty Set".

W bieżącym sezonie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle bardzo zawodzi. Pewne jest, że nie obroni trofeum Ligi Mistrzów, które zdobywała przez ostatnie trzy lata. Z rozgrywek odpadła po porażce ze wspomnianym Halkbankiem Ankara. Zespół rozczarowuje również w PlusLidze, gdzie po 20 kolejkach zajmuje 10. miejsce w tabeli z dorobkiem 26 punktów. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.