Wilfredo Leon jest liderem reprezentacji? Grbić szczery do bólu

Wilfredo Leon jest jednym z najważniejszych zawodników w reprezentacji Polski, z którą osiągnął wiele sukcesów w zeszłym roku. Mimo to selekcjoner Nikola Grbić nie uważa go za lidera kadry. Serb w rozmowie z TVP Sport wyjaśnił, dlaczego tak myśli i wskazał dwóch innych liderów. - Kurek jest liderem, ponieważ wszyscy są w niego wpatrzeni - powiedział.

Reprezentacja Polski w siatkówce ma za sobą kapitalny rok. Najpierw wygrała Ligę Narodów, pokonując w finale Stany Zjednoczone. Następnie triumfowała także w mistrzostwach Europy po wygranej z Włochami, a na koniec zagwarantowała sobie udział w igrzyskach olimpijskich. Zmagania w eliminacjach zakończyła bez porażki na koncie. 

Zobacz wideo Projekt Warszawa z siedemnastym zwycięstwem w sezonie. Jędrzej Gruszczyński: Zasłużyliśmy sobie na to całym sezonem

Nikola Grbić został zapytany o Wilfredo Leona. Zaskoczył odpowiedzią

Jednymi z najważniejszych postaci w polskiej kadrze są Bartek Kurek, Wilfredo Leon i Aleksander Śliwka. Ostatnio selekcjoner reprezentacji Nikola Grbić udzielił wywiadu TVP Sport, w którym został zapytany o to, czy Leon jest liderem drużyny.

- Nie - odpowiedział szybko. - Kurek jest liderem, ponieważ wszyscy są w niego wpatrzeni. Ma doświadczenie, bo wiele wygrał. Tego nie da się zmierzyć liczbami. Czuje wielką odpowiedzialność za zespół. Bartek cieszy się ogromnym szacunkiem. Jest liderem, bo daje przykład. Zawsze jest pierwszy na siłowni. Gdy tylko atmosfera podczas ćwiczeń się rozluźnia, motywuje chłopaków. Pobudza ich i dlatego ma szacunek - kontyuował. Po czym dodał, że Śliwka jest liderem, ponieważ w trakcie gry często przypomina reszcie, co mają robić. 

Następnie wyjaśnił, dlaczego nie uważa Leona za lidera. - Z Leonem jest inaczej. To inny człowiek. Jest introwertykiem - podsumował.

Wilfredo Leon obecnie występuje w Sir Safety Perugia. Wiele wskazuje na to, że nie przedłuży wygasającego kontraktu i wkrótce zmieni klub. Łączy się go z przenosinami między innymi do ligi tureckiej, ale dziennikarze nie podali konkretnego klubu. Innym zainteresowanym zespołem jest również ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. - Na ten moment jednak jestem za opcją, żeby grać w Polsce - mówił niedawno w rozmowie z portalem plusliga.pl.

Więcej o:
Copyright © Agora SA