Kurek może wrócić do Polski! To byłby hit nad hity

Przed sezonem 2024/25 możemy być świadkami spektakularnego powrotu do PlusLigi. Absolutnie zaskakujące informacje dotyczące Bartosza Kurka podał TVP Sport. Miałby on zasilić jeden z najlepszych polskich klubów. Choć najbliższe środowisko zawodnika nie komentuje na razie tych doniesień, to powrót Kurka do Polski byłby prawdziwym hitem!

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w trwającym sezonie mierzy się ze sporymi problemami. Zwycięzca Ligi Mistrzów z 2023, 2022 i 2021 roku odpadł już z rozgrywek. Spory wpływ na to miały m.in. kontuzje. "Siatkarze Zaksy już tyle razy swoimi wyczynami w ostatnich latach zaprzeczali logice, że zdążyliśmy się do tego przyzwyczaić. Ale kolejnego cudu nie było. Brak awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów zwycięzców trzech ostatnich edycji może szokować, ale jedynie na papierze. Bo gdy spojrzy się na ten sezon kędzierzynian, to o szoku nie ma mowy. Ale jest ból, bo - mimo fatalnej sytuacji zdrowotnej w ostatnich miesiącach - po tym barażu pozostaje też pewien niedosyt" - pisałą Agnieszka Niedziałek ze Sport.pl.

Zobacz wideo Projekt Warszawa z siedemnastym zwycięstwem w sezonie. Jędrzej Gruszczyński: Zasłużyliśmy sobie na to całym sezonem

Media: Bartosz Kurek może zagrać w ZAKSIE

Problemy zdrowotne oraz awizowane odejścia z drużyny m.in. Łukasza Kaczmarka sprawiły, że ZAKSA poszukuje nowych zawodników, którzy mogliby wzmocnić drużynę. W kontekście nowego atakującego przewija się sensacyjne nazwisko - jak donoszą media, do Kędzierzyna-Koźla może trafić Bartosz Kurek. 

"W kuluarach mówi się, że ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ma zakontraktować polskiego atakującego. Według doniesień może to być Bartosz Kurek" - donosi TVP Sport.

Kurek występuje obecnie w japońskim Wolf Dogs Nagoya. Atakujący trafił tam w 2020 roku. Wcześniej występował m.in. w PGE Skrze Bełchatów, Dynamie Moskwa, Asseco Resovii czy włoskiej Monzie. W latach 2005-08 był także graczem ZAKSY. Gdyby transfer stał się faktem, byłby to dla niego wielki powrót do Kędzierzyna-Koźla.

Sara Kalisz z TVP Sport wysłała zapytanie w sprawie ewentualnego transferu do Polski do menadżera Bartosza Kurka. Jakub Michalak nie chciał jednak komentować sprawy.

Więcej o:
Copyright © Agora SA