Znamy pary 1/4 finału LM. Dobre wieści dla Jastrzębskiego Węgla. Finał jest realny!

Liga Mistrzów siatkarzy wchodzi w decydującą fazę. We wtorek poznaliśmy komplet ćwierćfinalistów. Wśród nich znalazł się jeden polski klub - Jastrzębski Węgiel, który występu na tym etapie rozgrywek był pewien już po fazie grupowej. Mistrzowie Polski wiedzą także, jak będzie wyglądała ewentualna droga do finału. Mogą mieć powody do optymizmu. Tak przedstawia się turniejowa drabinka.

Jastrzębski Węgiel jako jedyny polski klub pozostał w walce o zwycięstwo w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Jako zwycięzca grupy D zapewnił sobie awans bezpośrednio do ćwierćfinału. Gorzej poradziły sobie dwa inne polskie zespoły. Asseco Resovia Rzeszów odpadła już po rundzie grupowej, natomiast ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie poradziła sobie w barażach z Halkbankiem Ankara. Co prawda wygrała u siebie 3:2, ale w rewanżu przegrała 0:3. W czwartek poznaliśmy pełną ósemkę ćwierćfinalistów.

Zobacz wideo Projekt Warszawa z siedemnastym zwycięstwem w sezonie. Jędrzej Gruszczyński: Zasłużyliśmy sobie na to całym sezonem

Znamy wszystkich ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów siatkarzy. Z kim zagra Jastrzębski Węgiel?

Jako ostatni przepustkę zagwarantował sobie Berlin Recycling Volleys. W pierwszym meczu ekipa ze stolicy Niemiec pokonała francuski Tours 3:1. W rewanżu potwierdziła dominację i wygrała w trzech setach 25:22, 25:18 i 25:22. Jastrzębianie będą mogli na nią trafić dopiero w wielkim finale.

Mistrz Polski trafił do dolnej części drabinki. Jego przeciwnikiem w ćwierćfinale będzie trzeci zespół ligi włoskiej Gas Sales Daiko Piacenza. Mecze pomiędzy nimi odbędą się 21 i 28 lutego. Jeżeli Jastrzębski Węgiel awansuje dalej, to w półfinale zmierzy się ze zwycięzcą dwumeczu między Ziratem Bankasi Ankara a Guaguas Las Palmas. Zdecydowanym faworytem w tym zestawieniu będzie drużna z Turcji.

Jastrzębski Węgiel powalczy o triumf w Lidze Mistrzów siatkarzy. Oto drabinka. Dobre i złe wieści

Siatkarze Marcelo Mendeza i tak mogą mówić o szczęśliwym losie. Co prawda Piacenza, będzie rywalem wymagającym jak na tę fazę  turnieju, ale w drugiej części drabinki czekają potencjalnie mocniejsi przeciwnicy w półfinale. Znaleźli się tam liderzy zarówno ligi włoskiej, jak i tureckiej, których Jastrzębianom uda się uniknąć aż do finału. Itas Trentino zmierzy się ze wspomnianym Berlin Recycling Volleys, za to pogromca ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Halkbank Ankara trafił na czwarte w tabeli Serie A Cucine Lube Civitanova.

Drabinka fazy pucharowej Ligi Mistrzów siatkarzy 2023/24:

1/4 finału 

  • Itas Trentino - Berlin Racing Volleys
  • Cucine Lube Citanova - Halkbank Ankara
  • Gas Sales Daiko Piacenza - Jastrzęski Węgiel 
  • Ziraat Bankasi Ankara - Guaguas Las Palmas 

1/2 finału

  • Itas Trentino / Berlin Racing Volleys - Cucine Lube Citanova / Halkbank Ankara
  • Gas Sales Daiko Piacenza / Jastrzębski Węgiel - Ziraat Ankara / Guaguas Las Palmas 
Więcej o:
Copyright © Agora SA