Media: To tam będzie występować Aleksander Śliwka. Co za hit, nowy faworyt

Aleksander Śliwka wciąż pozostaje poza placem gry wskutek kontuzji palca, której nabawił się w połowie grudnia 2023 roku. Mimo to o Polaku jest bardzo głośno w ostatnich tygodniach. Media prześcigają się w spekulacjach dotyczących potencjalnych kierunków transferu przyjmującego. Okazuje się, że teraz na horyzoncie pojawił się nowy zainteresowany jego usługami. To siedmiokrotny mistrz Włoch.

Ten sezon nie jest najlepszy w wykonaniu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. W lidze zajmuje dopiero dziewiąte miejsce, a na dodatek straciła już szansę na obronę Pucharu Polski. O mały włos, a zabrakłoby jej też w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. Nic więc dziwnego, że latem w drużynie dojdzie do prawdziwego trzęsienia ziemi. Z klubu ma odejść kilku liderów, w tym kapitan, Aleksander Śliwka. Jego kontrakt wygasa wraz z końcem sezonu i jest już niemal pewne, że zmieni otoczenie i po raz pierwszy zdecyduje się na zagraniczny transfer.

Zobacz wideo "Jesteśmy bardzo silne, ciężko nas złamać". Martyna Grajber-Nowakowska po pokonaniu ŁKS-u Commercecon Łódź

Aleksander Śliwka wyjedzie do Włoch? Gigant zainteresował się Polakiem

Media łączyły Śliwkę m.in. z przejściem do jednego z japońskich klubów. Na początku stycznia informowano też, że Polak może wyjechać do Włoch i zagrać w Sir Safety Perugia. Tam miałby zastąpić rodaka, Wilfredo Leona. Okazuje się jednak, że w walce o przyjmującego pojawił się inny włoski kandydat.

Jak donosi volleynews.it, Śliwka znalazł się na radarze Cucine Lube Civitanova, siedmiokrotnego mistrza kraju. W przeszłości występował tam również Bartosz Kurek. Aktualnie klub zajmuje czwarte miejsce w lidze, ale traci już 14 punktów do lidera, Trentino Volley. Tym samym szanse na tytuł mistrzowski ma dość nikłe. W związku z tym władze skupiają się na wzmocnieniach przed kolejnymi rozgrywkami. Dodatkowo z klubu mają odejść Ivan Zaytsev, a także Marlon Yanta, w związku z czym działacze muszą rozejrzeć się za ich następcami.

I właśnie tutaj wymieniane jest nazwisko Śliwki. Do ekipy może dołączyć także Trevor Clevenot z Aluron CMC Warty Zawiercie. "Dwie ważne postaci, które zapewniłyby znaczną poprawę w odbiorze, a to podstawowy obszar, w którym Lube w tym sezonie mocno cierpi" - czytamy.

Śliwka już zadecydował. Na szczegóły musimy jeszcze poczekać

Jak na razie nie wiadomo, dokąd trafi Śliwka. Jedno jest pewne - podjął już decyzję w sprawie przyszłości, o czym przekonywał menedżer zawodnika, Jakub Michalak. - Olek miał bardzo dużo ciekawych ofert. Mogę powiedzieć tylko jedno, podjął już decyzję, finalizujemy kwestie kontraktowe. Podejrzewam, że nieprędko będziemy mogli o tym powiedzieć, ale powinni się wszyscy ucieszyć - podkreślał.

Śliwka od sześciu lat reprezentuje barwy ZAKSY, z którą wygrał niemal wszystko, co było możliwe. Trzykrotnie sięgał po siatkarską Ligę Mistrzów. Na krajowym podwórku zdobywał też mistrzostwa, puchary i superpuchary. Obecnie pozostaje jednak poza placem gry, co ma związek z dość poważną kontuzją.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.