Fatalne wieści dla polskich kibiców. Niestety

Choć siatkarski sezon reprezentacyjny dopiero dobiegł końca, to trwają już przygotowania do kolejnego. A w nim oprócz igrzysk olimpijskich odbędzie się także Liga Narodów. Medali bronić będą polscy siatkarze oraz siatkarki. W piątek opublikowano terminarz fazy grupowej tego turnieju. Są niestety złe wieści dla kibiców biało-czerwonych. Chodzi o miejsca rozgrywania starć.

Polscy siatkarze mają za sobą kapitalny sezon reprezentacyjny. Najpierw w lipcu wygrali turniej finałowy Ligi Narodów w Gdańsku, a później w Rzymie zostali mistrzami Europy. Na koniec wywalczyli awans na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Paryżu. Podobnie jak siatkarki, które dodatkowo zajęły trzecie miejsce w Lidze Narodów.

Zobacz wideo Prezes Jastrzębskiego Węgla skomentował decyzję o zmniejszeniu PlusLigi: Rozumiem, że zespoły z dołu tabeli mają z tym problem

FIVB zdecydowało. Wiadomo co z Ligą Narodów

W piątek wczesnym popołudniem Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) opublikowała terminarz przyszłorocznej Ligi Narodów siatkarzy i siatkarek, a w nim nie znalazło się miejsce na mecze w Polsce. To złe wieści dla kibiców.

Nasi siatkarze będą rywalizować na turniejach w Antalyi (Turcja), Lublanie (Słowenia) oraz w jednym z miast w Japonii (dokładny gospodarz nie jest jeszcze znany). Zmagania rozpoczną się 21 maja przyszłego roku, a zakończą 30 czerwca. W grupie Biało-Czerwonych na pierwszym turnieju będą Turcy, Francuzi, Holendrzy, Amerykanie, Kanadyjczycy, Słoweńcy i Bułgarzy. W Japonii w grupie Polaków są także Irańczycy, Brazylijczycy, Turkowie, Bułgarzy, Słoweńcy i Niemcy. Na koniec rywalizacji w Lublanie rywalizować będą Polacy oraz Serbia, Turcja, Włochy, Kuba, Argentyna i Bułgaria. Łącznie Polacy rozegrają dwanaście spotkań.

Terminarz Ligi Narodów Polaków i składy grup:

  • 21-26 maja 2024 (Antayla): Polska, Turcja, Francja, Holandia, USA, Kanada, Słowenia i Bułgaria
  • 04-09 czerwca 2024 (Japonia): Polska,  Iran, Brazylia, Turcja, Bułgaria, Słowenia i Niemcy
  • 18-23 czerwca (Lublana): Polska,  Serbia, Turcja, Włochy, Kuba, Argentyna i Bułgaria

Z kolei siatkarki swoje mecze rozegrają również w Antalyi (Turcja), a także w Arlington (Stany Zjednoczone) i w Hongkongu. Liga Narodów rozpocznie się 11 maja przyszłego roku, a zakończy 23 czerwca. Podczas turnieju w Turcji grupowymi rywalkami Polek będą Włoszki, Niemki, Holenderki, Bułgarki, Japonki i Francuzki. W Stanach Zjednoczonych w grupie z Biało-Czerwonymi znalazły się też  Amerykanki, Niemki, Turczynki, Kanadyjki, Bułgarki, Serbki i Koreanki, a na koniec w Hongkongu w grupie oprócz Polek grać będą Chinki, Dominikanki, Turczynki, Niemki, Brazylijki, Tajki i Bułgarki. Dokładny terminarz i rywalki będą znane w późniejszym terminie. 

Terminarz Ligi Narodów Polek i składy grup:

  • 14-19 maja 2024 (Antayla): Włochy, Niemcy, Holandia, Bułgaria, Japonia i Francja
  • 28 maja-2 czerwca 2024 (Arlington): USA, Niemcy, Turcja, Kanada, Bułgaria, Serbia i Korea
  • 11-16 czerwca 2024 (Hongkong): Chiny, Dominikana, Turcja, Niemcy, Brazylia, Tajlandia i Bułgaria

Gospodarze turniejów finałowych nie są jeszcze znani. Wiadomo, że odbędą się w dniach 20-23 czerwca (panie) oraz 27-30 czerwca (panowie).

Więcej o:
Copyright © Agora SA