305 dni i koniec. Polski klub przełamał katastrofalną serię. "NARESZCIE"

Nareszcie! - tak mogą krzyknąć w Radomiu. Siatkarze Czarnych po aż 305 dniach, wreszcie cieszyli się z wygranej w Plus Lidze. Ze zdobycia pierwszych w tym sezonie punktów cieszyli się po wyjazdowym starciu w Częstochowie. Teraz pora, by drużyna trenera Pawła Woickiego przerwała inną, fatalną serię.

Siatkarze Czarnych Radom w tym sezonie grają fatalnie. W pierwszych dziewięciu meczach Plus Ligi nie zdobyli żadnego punktu! Aż siedem spotkań przegrali w trzech setach, a tylko dwa - 1:3. W żadnym z dotychczasowych spotkań nie doprowadzili do tie-breaka. Radomianie na domowe zwycięstwo czekają przynajmniej już niemal równe dwa lata. Ostatni raz ze zwycięstwa u siebie cieszyli się bowiem 11 grudnia 2011 roku.

Siatkarze Czarnych Radom czekali aż 305 dni!

Radomianie w czwartkowy wieczór grali z nieźle spisującym się (wygrane 3:1 u siebie ze Skrą Bełchatów i przede wszystkim sensacyjne 3:1 na wyjeździe z ZAKSĄ) beniaminkiem rozgrywek - Norwidem Częstochowa.

Przez pierwsze dwa sety wydawało się, że wszystko pójdzie zgodnie z historią, czyli Czarni znów przegrają. Gospodarze wygrali bowiem łatwo - 25:17 i 25:19. Trzecia partia była bardzo wyrównana. Częstochowianie od połowy seta goni i wreszcie doprowadzili do remisu 23:23. Dwa ostatnie punkty zdobyli jednak podopieczni trenera Pawła Woickiego. W czwartym secie gospodarze zostali rozbici, bo przegrali aż 25:13. O losach meczu decydował tie-break. Radomianie kapitalnie go zaczęli, bo prowadzili 5:1 i 7:3. Potem pewnie kontrolowali wydarzenia na parkiecie i wygrali 15:10.

305 - tyle dni na kolejne zwycięstwo w rozgrywkach PlusLigi czekali siatkarze Enea Czarni Radom! Zespół Pawła Woickiego odwraca losy meczu w Częstochowie i wygrywa po tie breaku z Hemarpolem! Słowa uznania dla Czarnych za ten comeback! - napisał na Twitterze Jakub Balcerzak, miłośnik siatkówki.

!!!!!!!!!!NARESZCIE!!!!!!!!!! - napisał klub krótko na Twitterze.

Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Nikola Meljanac - 19, a dla przegranych - Dawid Dulski - 26. MVP wybrany został kanadyjski przyjmujący gości - Brodie Hofer.

Czarni cały czas zajmują ostatnie miejsce w Plus Lidze. W dziesięciu spotkaniach zdobyli zaledwie dwa punkty. Norwid Częstochowa z ośmioma punktami jest na trzynastym miejscu. W następnej kolejce radomianie podejmą jednego z faworytów rozgrywek Asseco Resovię Rzeszów (11 grudnia o godz. 17.30), a Norwid zmierzy się na wyjeździe z Barkom-Każany Lwów (10 grudnia o godz. 20.30).

Norwid Częstochowa - Czarni Radom 2:3 (25:17, 25:19, 23:25, 13:25, 10:15)