Miazga w hicie PlusLigi! Tego nikt nie mógł przewidzieć. Kadrowicz się bawił [WIDEO]

Projekt Warszawa nie miał litości dla Aluronu CMC Warty Zawiercie. Wicelider PlusLigi wygrał wyjazdowy mecz na szczycie bez straty seta, przerywając serię siedmiu ligowych zwycięstw z rzędu Aluronu. W ten sposób uczcił wyjątkowy jubileusz swojego środkowego - Andrzeja Wrony. Były reprezentant Polski na krajowych parkietach dobił do magicznej granicy.

Projekt Warszawa nie przestaje zachwycać. W tym sezonie PlusLigi wygrał wszystkie mecze z wyjątkiem tego ze Skrą Bełchatów. Mimo to wicelider tabeli przed wyjazdem do Zawiercia nie był typowany w roli faworyta. Rozpędzony Aluron, który wygrał siedem ligowych meczów z rzędu i na chwilę wskoczył na podium, nieoczekiwanie został zatrzymany i to wyjątkowo brutalnie.

Zobacz wideo Listkiewicz dostał kontrę. Jaśniej się nie da. "Tragedia ludzka i groby"

Świetny blok i koncert Szalpuka. Projekt Warszawa lepszy w hicie PlusLigi

Spora w tym zasługa warszawskiego bloku. To właśnie on najlepiej funkcjonował w pierwszej partii. Już na początku nadziali się na niego Bartosz Kwolek i Karol Butryn i było 6:3 dla Projektu. Przy stanie 11:7 o czas poprosił trener Michał Winiarski. Aluron szybko zaczął odrabiać straty, ale zbliżył się maksymalnie na dwa punkty. W końcówce goście znów odskoczyli, co również wiązało się z dobrą postawą bloku. Ostatecznie Projekt wygrał seta do 18, a ostatnią akcję skończył piękną kiwką Artur Szalpuk.

W drugim secie wynik długo oscylował na granicy remisu. Dopiero wejście na zagrywkę Szalpuka sprawiło, że goście ze stolicy odskoczyli na 10:7. Reprezentant Polski zaserwował dwa asy. Gospodarze w pewnym momencie zbliżyli się na zaledwie punkt, ale gracze Piotra Grabana znów uciekali na trzy, cztery, a raz nawet na pięć punktów. Po raz kolejny na zagrywce sprawdził się Szalpuk. Dołożył kolejnego asa i było 19:15. Warszawiacy kontrolowali wynik i wygrali 25:22, a partię skończył  ten sam siatkarz świetnym atakiem po skosie.

Kapitalny dzień dla Projektu. Zagrali dla kapitana. Uczcili jubileusz

Aluron był pod ścianą i od razu zareagował. To gracze Michała Winiarskiego rozpoczęli od prowadzenia 9:5. Fantastycznym blokiem popisał się Clevenot, a asa serwisowego dołożył Butryn. Radość nie trwała jednak długo, bo Projekt błyskawicznie zmniejszył starty do 8:9, a przy 12:11 wyszedł na prowadzenie. Obie ekipy długo balansowały na granicy remisu i znów kluczowy okazał się serwis Szalpuka. Po świetnej serii Projekt odskoczył na 23:19. Ostatecznie wygrał do 22, a  cały mecz 3:0. Meczbola tym razem wykorzystał Kevin Tillie. MVP został zaś Artur Szalpuk.

Dla warszawiaków był to wyjątkowy mecz z jeszcze jednego powodu. "Swoje 400. spotkanie w PlusLidze zanotował właśnie kapitan drużyny Projektu Warszawa Andrzej Wrona! Mistrz świata z 2014 roku debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce zanotował 28 września 2007 roku!" - poinformował na platformie X Jakub Balcerzak.

Projekt po zwycięstwie umocnił się na pozycji wicelidera. Do prowadzącego Jastrzębskiego Węgla traci cztery punkty. Aluron spadł natomiast na czwartą pozycję. O punkt lepsza od niego jest Asseco Resovia Rzeszów.

Więcej o:
Copyright © Agora SA