Wstrząsające wiadomości. Nie żyje znany trener. Święcił sukcesy z polskimi zespołami

W środę w mediach pojawiły się wstrząsające informacje. Zmarł doskonale znany polskim kibicom siatkówki trener Tore Aleksandren. Pochodzący z Norwegii szkoleniowiec kilka lat temu prowadził polskie kluby i odnosił z nimi sukcesy. Niestety, jego życie przerwała straszna choroba. Zmarł w środę 6 grudnia w wieku zaledwie 55 lat.

Nie żyje znana postać w świecie kobiecej siatkówki - Tore Aleksandren. Norweski szkoleniowiec przez lata osiągał wielkie międzynarodowe sukcesy.  W latach 2013-2018 trenował dwa polskie kluby - Impel Wrocław i BKS Bielsko-Biała. Z pierwszym z nich wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski w 2014 r. Zmarł w środę 6 grudnia. Miał 55 lat.

Zobacz wideo Listkiewicz dostał kontrę. Jaśniej się nie da. "Tragedia ludzka i groby"

Zmarł słynny trener siatkówki. Odnosił sukcesy w Polsce i w Niemczech

Aleksandren od dłuższego czasu zmagał się z chorobą nowotworową. To właśnie przez nią nagle musiał zakończyć karierę trenerską. Ostatnio przez trzy sezony prowadził niemieckie MTV Stuttgart. To właśnie niemiecki klub poinformował o jego śmierci. "Z wielki żalem i smutkiem Allianz MTV Stuttgart musi pożegnać swojego byłego trenera odnoszącego sukcesy Tore Aleksandrena, który zmarł w środę w wieku zaledwie 55 lat. Łączymy się w głębokiej żałobie z jego rodziną oraz wszystkimi krewnymi i przyjaciółmi. Allianz MTV Stuttgart na zawsze zachowa o nim pamięć" - czytamy na oficjalnym profilu facebookowym drużyny ze Stuttgartu.

Aleksandersen dwukrotnie sięgał z MTV po tytuł mistrza Niemiec i jeden krajowy puchar a w 2022 r. wprowadził zespół do finału Pucharu CEV, w którym przegrał z Eczacibasi Stambuł. - Tore Aleksandersen zrobił wielkie rzeczy dla naszego klubu i siatkówki w Niemczech. Dzięki swojej niezwykłej naturze i niezłomnej wierze w swój zespół zapewnił najbardziej udany czas w historii Allianz MTV Stuttgart. Będziemy go wspominać z wdzięcznością i zawsze będziemy za nim strasznie tęsknić - powiedział dyrektor niemieckiego klubu, Aurel Irion, cytowany przez oficjalną stronę MTV.

Wcześniej Aleksandersen zdobywał dwa mistrzostwa i dwa puchary Niemiec ze Schweriner SC. Poza Polską i Niemcami pracował także w tureckim Nilufer Belediyespor, czy amerykańskim Minnesota Chill. W latach 2008-09 oraz 2018-22 był także selekcjonerem kobiecej reprezentacji Norwegii. Z kolei w latach 2010-13 pełnił tę rolę w kadrze Finlandii.

Więcej o:
Copyright © Agora SA