Niepokojące informację ws. Bartosza Kurka. Co się stało w przerwie?

Dochodzą do nas niepokojące informacje w sprawie Bartosza Kurka. W niedzielę Polak zagrał w starciu z JT Thunders, ale nie dokończył meczu. Jakub Balcerzak przekazał, że siatkarz zszedł z drużyną po drugim secie do szatni i nie wrócił już później na parkiet. Obecnie nie wiadomo, dlaczego zawodnik przedwcześnie zakończył to spotkanie.

W niedzielę o godzinie 5 polskiego czasu Nagoya Wolfdogs z Bartoszem Kurkiem w składzie zmierzyła się z JT Thunders w japońskiej V. League. Polak świetnie rozpoczął to spotkanie i w pierwszych dwóch setach miał aż 68 procent skuteczności w ataku. 

Zobacz wideo Prezes PLS ubolewa nad planowanym zmniejszeniem PlusLigi: Potencjał polskiej siatkówki jest ogromny

Złe wieści ws. Kurka. Przedwcześnie opuścił boisko 

Niestety na tym dobre informacje się kończą. Jakub Balcerzak przekazał, że Bartosz Kurek po drugim secie zszedł z drużyną do szatni, a później nie wrócił już na parkiet. Obecnie nie wiadomo, jaka jest przyczyna przedwczesnego zakończenia spotkania przez Polaka. "Powiem szczerze, że sam oglądając ten mecz nie zauważyłem niczego niepokojącego... Mam po prostu nadzieję, że z Bartoszem jest wszystko w porządku! " - dodał Balcerzak. 

Nagoya Wolfdogs prowadziła 2:0 w setach, ale po zejściu Kurka radziła sobie zdecydowanie gorzej. Przegrała kolejne dwie partie i do rozstrzygnięcia tego meczu potrzebny był tie-break. W nim ekipa JT Thunders była zdecydowanie lepsza i wygrała 15:5, triumfując w spotkaniu 3:2. Zespół Kurka po 14 meczach zajmuje trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 28 punktów. JT Thunders z kolei jest liderem i uzbierało pięć punktów więcej. 

Przypomnijmy, że Kurek zmagał się z problemami zdrowotnymi podczas niedawnego sezonu reprezentacyjnego. Z powodu urazu biodra kapitan reprezentacji Polski nie mógł zagrać w półfinale i finale Ligi Narodów, a następnie pełnił marginalną rolę na parkiecie w najważniejszych meczach mistrzostw Europy oraz kwalifikacji olimpijskich. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA