Sensacyjny transfer. Czerwona latarnia PlusLigi z kolejnym wzmocnieniem

Choć sezon w PlusLidze trwa w najlepsze, to zespoły wciąż dokonują wzmocnień i ruchów transferowych. Na dość sensacyjny ruch zdecydował się katowicki GKS, który niebawem może pozyskać w swoje szeregi legendę włoskiej siatkówki. Ten ruch to spore zaskoczenie. Zwłaszcza jeśli spojrzymy na dyspozycję i aktualną pozycję w tabeli katowiczan. Jeśli dojdzie on do skutku, będzie to prawdziwy hit!

GKS Katowice w trwającym sezonie PlusLigi radzi sobie fatalnie. Zespół ze Śląska zajmuje po ośmiu kolejkach przedostatnie miejsce z dorobkiem jednego punktu. Katowiczanie nie wygrali dotychczas ani jednego spotkania.

Zobacz wideo Ewelina Wilińska komentuje porażki Grota Budowlanych Łódź: Dopadła nas za duża pewność siebie

GKS Katowice pozyska wicemistrza Europy. Wielki transfer w PlusLidze

Słabsza dyspozycja GKS-u na początku rozgrywek sprawiła, że władze klubu zdecydowały się na dość sensacyjny transfer. Nowym zawodnikiem śląskiej drużyny ma zostać rozgrywający Davide Saitta - taką informację przekazał włoski portal volleyball.it. Według źródła Saitt jest już w drodze do Polski, aby podpisać umowę w Katowicach. To oznacza, że potwierdzenie transferu powinno przyjść już niebawem. 

Taki ruch byłby niemałym zaskoczeniem. Davide Saitta to były reprezentant Włoch i wicemistrz Europy z 2011 roku. Ponadto ma też medale z młodzieżowych i juniorskich imprez. 36-latek ma także bogate klubowe CV. Karierę zaczynał w ICOM-ie Latina, a później grał m.in. w barwach Sisley Treviso, Sir Safety PerugiiLa Fenice Volley Isernia, Top Volley Cisterna, czy też francuskiego Montpellier oraz Paris Volley.

Pozyskanie Saitty to niejedyne wzmocnienie katowiczan. Niebawem do drużyny ma dołączyć także Jonas Kvalen z Asseco Resovii Rzeszów. Władze klubu robią więc wszystko, aby poprawić formę śląskiego zespołu.

GKS Katowice w najbliższej kolejce zmierzy się z Norwidem Częstochowa. To spotkanie zaplanowano na piątek 1 grudnia na godzinę 17:30. Później katowiczanie zagrają m.in. z Resovią, Skrą Bełchatów czy też Czarnymi Radom. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA