Niewiarygodne, co zrobił Jakub Kochanowski. Reprezentant Polski zadziwia

Jakub Kochanowski to filar reprezentacji Polski siatkarzy, która w 2023 roku zgarnęła mnóstwo trofeów. Po powrocie do klubowych rozgrywek 26-latek wciąż udowadnia, że jest w kapitalnej formie. Do tej pory wystąpił w każdej z kolejek PlusLigi, podczas których prezentował się doskonale. Władze ligi nie zignorowały wyczynów Kochanowskiego na parkiecie, przez co siatkarz kolejny raz został doceniony.

2023 rok zdecydowanie należał do siatkarskiej reprezentacji Polski. W ostatnich miesiącach zawodnicy prowadzeni przez Nicolę Grbicia zdobywali mistrzostwo Europy, złoty medal Ligi Narodów czy upragnioną kwalifikację do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Paryżu. Jednym z ojców sukcesu kadry niewątpliwie był Jakub Kochanowski. Środkowy zagrał w 24 oficjalnych meczach kadry, w których zdobył aż 213 punktów. To sprawia, że Kochanowski uplasował się na trzeciej pozycji w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników kadry.

Zobacz wideo Asseco Resovia Rzeszów z brązem PlusLigi. Kochanowski: Kibice przyczynili się do odwrócenia trzeciego seta

Kochanowski idzie za ciosem. Szósty raz znalazł się w drużynie kolejki

Po zakończeniu zmagań w reprezentacji Jakub Kochanowski wrócił do drużyny Asseco Resovii Rzeszów, która wygrała sześć na osiem spotkań i obecnie zajmuje 5. miejsce w tabeli. Siatkarze z Podkarpacia przegrali tylko z Projektem Warszawa oraz Jastrzębskim Węglem, który w tym sezonie jeszcze nie poniósł porażki w PlusLidze.

Kochanowski jest jednym z najważniejszych zawodników drużyny z Rzeszowa. Do tej pory wystąpił w każdym spotkaniu obecnych rozgrywek, co przekłada się na aż 31 setów, 87 zdobytych punktów oraz 21 bloków. W zestawieniu wszystkich zawodników w ostatniej z wymienionych statystyk 26-latek zajmuje czwarte miejsce w lidze. Oprócz tego środkowy naszej kadry jest jednym z najlepiej serwujących siatkarzy w obecnej kampanii.

Znakomita forma Jakuba Kochanowskiego nie zostaje niezauważona przez samą PlusLigę, która regularnie docenia go za świetne występy. Na oficjalnej stronie internetowej najlepszej ligi siatkarskiej w Polsce pojawia się "drużyna kolejki", w której po ósmej serii gier znalazł się Kochanowski. Biorąc pod uwagę wszystkie kolejki, 26-latek już szósty raz dostąpił tego zaszczytu. Tym razem siatkarz został wyróżniony za mecz przeciwko Norwidowi Częstochowa, który zakończył się zwycięstwem Asseco Resovii 3:1. W trakcie starcia Kochanowski zaliczył aż pięć bloków, a PlusLiga podkreśla, że zawodnik "utrzymuje się w znakomitej dyspozycji".

Oprócz Jakuba Kochanowskiego w "drużynie 8. kolejki" znaleźli się także Dawid Konarski (PGE GiEK Skra Bełchatów), Bartłomiej Lemański (PGE GiEK Skra Bełchatów), Ilia Kowalow (Barkom Każany Lwów), Bartosz Kwolek (Aluron CMC Warta Zawiercie), Benjamin Toniutti (Jastrzębski Węgiel) oraz Benjamin Diez (PGE GiEK Skra Bełchatów), jako najlepszy z rezerwowych.

W środę 29 listopada Asseco Resovia Rzeszów w siatkarskiej Lidze Mistrzów zmierzy się ze słoweńskim ACH Ljubljana. Początek meczu o godz. 18:00.

Więcej o:
Copyright © Agora SA