Wielki mecz Magdaleny Stysiak. Nie miała litości dla rodaczek. Ale miazga! [WIDEO]

We wtorek w siatkarskiej Lidze Mistrzów rywalizowali nie tylko mężczyźni, ale też kobiety. Do Łodzi przyjechało naszpikowane gwiazdami Fenerbahce na czele z Magdaleną Stysiak. Polka rozegrała przeciwko Budowlanym kolejny kapitalny mecz i znów została wybrana MVP meczu. 22-latka rozgrywa w barwach Fenerbahce bardzo dobry sezon, co jest bardzo dobrą wiadomością także z punktu widzenia reprezentacji Polski.

Magdalena Stysiak to prawdziwa liderka reprezentacji Polski. W minionym sezonie doprowadziła zespół między innymi do brązowego medalu Ligi Narodów, ćwierćfinału mistrzostw Europy oraz awansu pierwszy raz po 16 latach na igrzyska olimpijskie. Latem zdecydowała się też na zmianę klubu - w tych rozgrywkach reprezentuje ona tureckie Fenerbahce.

Zobacz wideo Polscy skoczkowie trenowali z osłami

Magdalena Stysiak show przeciwko polskiej drużynie. Co za mecz!

We wtorek 28 listopada zespół Magdaleny Stysiak zmierzył się w Łodzi z Budowlanymi w ramach trzeciej kolejki siatkarskiej Ligi Mistrzyń. Polka i jej koleżanki ze Stambułu były zdecydowanymi faworytkami i nie zawiodły - wygrały 3:0.

Pierwszy set, jak się później okazało, był najbardziej wyrównany w całym meczu. W pewnym momencie to łodzianki były jednak bliżej zwycięstwa - miały pięć punktów przewagi nad Fenerbahce. Turczynki zaliczyły jednak świetny come back, doprowadziły do remisu, aż w końcu zwyciężyły na przewagi 26:24. 

Kolejne dwie partie to już bezdyskusyjna dominacja zespołu z Turcji. W drugim secie siatkarki Stefano Lavariniego wygrały do 18., a w trzecim zwyciężyły 25:19. Tym samym po trzech kolejkach Fenerbahce ma komplet zwycięstw i prowadzi w grupie.

Starcie z Budowlanymi Łódź było kolejnym bardzo dobrym występem Magdaleny Stysiak. 22-latka została wybrana najlepszą zawodniczką na parkiecie. We wtorkowy wieczór w Atlas Arenie zdobyła 14 punktów - w tym 11 z ataku. Ponadto dołożyła dwa punktowe bloki i jednego asa serwisowego.

W kolejnym meczu Ligi Mistrzyń Fenerbahce zmierzy się z zespołem z Poczdamu. Mecz zaplanowano na środę 6 grudnia na godzinę 17:00.

Więcej o:
Copyright © Agora SA