Ależ mecz Stysiak! Pokazała, co potrafi. Zielona kartka dla Polki

Magdalena Stysiak od początku pobytu w Turcji pokazuje się z bardzo dobrej strony. Sobotni mecz Fenerbahce z Galatasaray również był dla niej udany, zdobyła ponad 20 punktów i walnie przyczyniła się do wygranej swojego zespołu w stosunku 3:1 (26:24, 19:25, 25:19, 25:22). W dodatku pod koniec pierwszego seta pokazała wielką klasę, gdy w spornej sytuacji pomogła sędziemu podjąć prawidłową decyzję. Została za to doceniona.

Magdalena Stysiak latem podążyła za Stefano Lavarinim i przeniosła się z Vero Volley Monzy do Fenerbahce. Tam notuje kapitalny start, w niedawnym spotkaniu z Besiktasem zdobyła 15 punktów i wydatnie przyczyniła się do zwycięstwa 3:0. Błysnęła także w sobotnich derbach z Galatasaray.

Magdalena Stysiak rozegrała kolejny świetny mecz w Fenerbahce. I dostała zieloną kartkę

W pierwszym secie zespół Polki miał sporą przewagę, ale z czasem roztrwonił ją i zrobiło się 22:22. Końcówkę lepiej rozegrało Fenerbahce i wygrało 26:24. W następnej partii zaprezentowało się znacznie słabiej i przegrało 19:25. Jednak wyciągnęło z tego wnioski i w dwóch kolejnych setach zwyciężyło 25:19 i 25:22.

Jedną z najlepszych zawodniczek na parkiecie była Stysiak, która zdobyła aż 23 punkty. "Magdalena Stysiak nie zwalnia tempa w Turcji! W sobotnim meczu Fenerbace pokonało Galatasaray 3:1, a nasza atakująca zdobyła 23 punkty! Do 21 skutecznych ataków (na 41 prób, skuteczność 51 proc. - red.) dołożyła dwa asy serwisowe. Oby tak dalej" - napisał na Twitterze Seweryn Czernek ze Sport.pl.

Reprezentantka Polski była najskuteczniejsza w swoim zespole, druga pod tym względem Rosjanka Arina Fiedorowcewa miała 20 pkt. Więcej punktów zdobyła wyłącznie Amerykanka Danielle Amina Cuttino (27 pkt) z Galatasaray.

Stysiak wyróżniła się też jeszcze jedną rzeczą. Pod koniec pierwszego seta, przy stanie 23:22 dla Fenerbahce, po ataku rywalek sędzia odgwizdał aut, mimo że piłka dotknęła ręki polskiej siatkarki. Ta przyznała się, że był kontakt, za co otrzymała zieloną kartkę. W ten sposób doceniane są zachowania zgodne z duchem gry.

Magdalena Stysiak bryluje w Fenerbahce. Jej zespół mierzy wysoko

Po ostatniej wygranej Fenerbahce ma bilans 5-1 (16 punktów) i zajmuje trzecie miejsce w lidze tureckiej. Przed nim są Eczacibasi (6-1,16 pkt) oraz Vakifbank (6-0, 17 pkt). Kolejny mecz zespół Stysiak rozegra 7 listopada, wtedy zmierzy się z Calcit Kamnik w Lidze Mistrzyń.