Stysiak wchodzi z drzwiami w nowym klubie. To jest kosmos!

Magdalena Stysiak doskonale rozpoczęła obecny sezon w barwach Fenerbahce SK. We wtorkowym starciu z Besiktasem zdobyła 15 punktów, notując 48 proc. skuteczności. Tym samym nawiązała do debiutanckiego starcia, w którym skończyła blisko 30 ataków. Jej dotychczasowe statystyki robią oszałamiające wrażenie. Portal Vsever 2.0 opublikował w środę ranking, który świetnie obrazuje aktualną formę naszej zawodniczki.

Po przeniesieniu się latem z Vero Volley Monzy do Fenerbahce SK Magdalena Stysiak z miejsca stała się liderką drużyny prowadzonej przez selekcjonera reprezentacji Polski kobiet Stefano Lavariniego. Od rozpoczęcia ligi tureckiej Fenerbahce SK spisuje się bardzo dobrze, notując cztery zwycięstwa w pięciu dotychczasowych meczach. We wtorek dosłownie rozbiło w derbach Stambułu Besiktas (3:0), a nasza zawodniczka była bohaterką tego spotkania.

Zobacz wideo Grupa Azoty Chemik Police bez porażki w Tauronlidze. Iga Wasilewska: Jeszcze mamy rezerwy i szeroką ławkę

Niesamowita forma Magdaleny Stysiak. Jej statystyki robią oszałamiające wrażenie

Stysiak zdobyła 15 punktów, notując 48 proc. skuteczności w ataku. Tym samym nawiązała do wyniku, który osiągnęła w debiutanckim spotkaniu z Vakifbankiem w finale Superpucharu Turcji (50 proc.). Wtedy jednak zdobyła aż 31 punktów, kończąc 28 ataków.

Widać, że nasza zawodniczka nie zamierza schodzić poniżej danego poziomu. Portal Vsever 2.0 opublikował w środę ranking siatkarek z najlepszym procentem skończonych ataków w Sultanlar Ligi (1. liga turecka kobiet). Stysiak zajmuje obecnie trzecie miejsce, mając 48,4 proc. Liderką jest atakująca Eczacibasi Tijana Bosković (50 proc.), która wyprzedza Alexię Carutasu z Vakifbanku (49,6 proc.). 

Ranking zawodniczek z najlepszym procentem skończonych ataków w Sultanlar Ligi:

  • 1. Tijana Boskovic (Serbia) - 50 procent skończonych ataków, liczba ataków: 228 
  • 2. Alexia Carutasu (Turcja) - 49,6 proc., 131
  • 3. Magdalena Stysiak - 48,4 proc., 161
  • 4. Jordan Thompson (USA) - 47,1 proc., 87
  • 5. Stephany Samedy (USA) - 43,4 proc., 198 
  • 6. Kiera Van Ryk (Kanada) - 40,5 proc., 200 
  • 7. Sara Caric (Serbia) - 40,5 proc., 131 
  • 8. Lucille Gicquel (Francja) - 39,1 proc., 197 
  • 9. Sarah Wilhite (USA) - 38,1 proc., 247 
  • 10. Danielle Cuttino (USA) - 36,9 proc., 157 

Stysiak będzie miała okazję, aby poprawić statystyki już w sobotę 4 listopada, kiedy Fenerbahce SK zmierzy się w derbach Stambułu z Galatasaray. Po drugiej stronie siatki stanie zatem Danielle Cuttino, czyli dziesiąta zawodniczka zestawienia. Będzie to szansa dla Polki, aby pokazać wyższość nad rywalką.

Po pięciu rozegranych spotkaniach jej zespół zajmuje trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 13 punktów i ma cztery punkty starty do Vakifbanku (6 meczów, 17 pkt).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.