Tak wygląda tabela kwalifikacji olimpijskich po meczu Polska - Holandia. Bajka! [TABELA]

Siatkarze reprezentacji Polski odnieśli szóste zwycięstwo w kwalifikacjach olimpijskich, pokonując 3:1 (21:25, 25:17, 25:21, 29:27) Holandię. Zawodnicy Nikoli Grbicia zapewnili sobie tym samym awans na igrzyska w Paryżu już przed niedzielnym meczem z Chinami. Mogą też być praktycznie pewni zwycięstwa w grupie. Tak wygląda tabela "polskiej" grupy po kolejnym triumfie naszych siatkarzy.

Polscy siatkarze po zwycięstwie w Lidze Narodów i mistrzostwach Europy utrzymują znakomitą formę w kwalifikacjach olimpijskich. Zawodnicy Nikoli Grbicia kontynuują zwycięską serię, która po piątkowym triumfie 3:1 z Argentyną wynosiła już 22. wygrane z rzędu. Polacy wyśrubowali tę statystykę w spotkaniu z Holendrami, które okazało się kluczowe dla losów awansu na igrzyska.

Zobacz wideo Rzecznik Legii opisuje zdarzenie: Stroną atakującą była policja

Polacy wywalczyli awans na igrzyska w Paryżu. Oto tabela po zwycięstwie nad Holandią

Cel na to starcie był tylko jeden. Liczyło się zwycięstwo, które zapewniało naszym siatkarzom przepustkę do Paryża. Pierwszy set toczył się jednak na warunkach Holendrów, którzy co prawda nie mieli już szans na awans, ale chcieli zakończyć turniej jak najlepiej. Pierwszy set zakończył się ich wygraną 25:21. W drugiej partii role się odwróciły. Polacy prezentowali świetną grę z poprzednich spotkań i nie dali rywalom cienia nadziei, wygrywając do 17 i wyrównując stan meczu.

Również dwie kolejne odsłony, mimo ambitnej postawy rywali, zakończyły się triumfem zawodników Grbicia. Polacy wygrali tym samym całe spotkanie 3:1 (21:25, 25:17, 25:21, 

Mistrzowie Europy odnieśli szóste zwycięstwo w kwalifikacjach olimpijskich i utrzymali prowadzenie w tabeli grupy C. Dodatkowo zapewnili sobie już przed ostatnim spotkaniem awans na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Polacy mają na koncie 16 punktów i nie ma już żadnej możliwości, aby zajęli na koniec miejsce poza najlepszą "dwójką".

W walce o awans z "polskiej" grupy pozostają już tylko dwie drużyny. Na ten moment bliżej osiągnięcia celu są Belgowie, którzy potrzebują tylko zwycięstwa z Bułgarią. Ewentualne niepowodzenie tej drużyny mogą wykorzystać Kanadyjczycy, którzy na koniec zmierzą się z Meksykiem.

Kwalifikacje olimpijskie siatkarzy. Tabela po zwycięstwie Polski z Holandią:

  1. Polska - 6 zwycięstw, 16 punktów, bilans setów 18:6
  2. Belgia - 4 zwycięstwa, 14 pkt, 16:8
  3. Kanada - 4 zwycięstwa, 12 pkt, 15:9
  4. Bułgaria - 3 zwycięstwa, 9 pkt, 9:9
  5. Argentyna - 3 zwycięstwa, 8 pkt, 11:8
  6. Holandia - 1 zwycięstwo, 4 pkt, 5:9
  7. Chiny - 1 zwycięstwo, 3 pkt, 4:9
  8. Meksyk - 0 zwycięstw, 0 pkt, 0:18
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.