Oni już mają awans na igrzyska olimpijskie. Faworyt nie zawiódł

Siatkarze Stanów Zjednoczonych pokonali 3:0 (25:19, 25:18, 25:17) Serbię i odnieśli szóste zwycięstwo w kwalifikacjach olimpijskich. Triumf ten zapewnił zawodnikom Johna Sperawa awans na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Wicemistrzowie Ligi Narodów są na ten moment jedyną drużyną, która może już rezerwować bilety do stolicy Francji.

Siatkarze Stanów Zjednoczonych idą jak burza przez kwalifikacje olimpijskie i oprócz Polski i Niemiec są trzecią niepokonaną drużyną. Zawodnicy Johna Sperawa prezentują jednak najsolidniejszą formę, a w dotychczasowych pięciu meczach stracili tylko dwa sety. W sobotę odnieśli szósty triumf, który już teraz dał im awans na igrzyska w Paryżu.

Zobacz wideo Sukces Polaka w lidze rumuńskiej. Dawid Woch zdobył superpuchar Rumunii

Amerykańscy siatkarze z awansem na igrzyska. Koncertowa gra

Amerykanie w przedostatnim meczu podczas turnieju w Tokio zmierzyli się z Serbią, która również utrzymywała się w grze o awans. Musiała jednak pokonać rywali zza oceanu, co jawiło się jako bardzo trudne zadanie. Początek meczu był bardzo wyrównany, jednak z czasem wicemistrzowie Ligi Narodów zaczęli budować przewagę i wyszli na 14:11. Serbowie nie potrafili odrobić strat, a faworyci pewnie zmierzali w kierunku zwycięstwa. Set zakończył się wygraną USA 25:19.

W drugiej odsłonie zawodnicy Sperawa od początku wysforowali się na prowadzenie. Serbowie ponownie nie byli w stanie nawiązać walki z faworytami, którzy z czasem prowadzili już siedmioma punktami. Taką samą różnicą na korzyść Amerykanów zakończył się cały set (25:18). Przewaga wicemistrzów Ligi Narodów nie podlegała również dyskusji w trzeciej partii, w której pozwolili oni rywalom zdobyć najmniejszą ilość punktów. Reprezentanci Stanów Zjednoczonych wygrali 3:0 (25:19, 25:18, 25:17) i zanotowali szóste już zwycięstwo w kwalifikacjach olimpijskich. Już teraz zapewnili też sobie awans na igrzyska olimpijskie w Paryżu.

Amerykanie utrzymali pewne prowadzenie w tabeli grupy B. Komplet zwycięstw oznacza, że mają na koncie 18 punktów. O drugie miejsce premiowane awansem powalczą Japończycy i Słoweńcy. Wiele może wyjaśnić bezpośrednie spotkanie obu drużyn, które odbędzie się jeszcze w sobotę.

Tabela grupy B kwalifikacji olimpijskich siatkarzy po zwycięstwie USA z Serbią:

  1. Stany Zjednoczone - 6 zwycięstw, 18 punktów, bilans setów 18:2
  2. Japonia - 4 zwycięstwa, 12 pkt, 14:5
  3. Słowenia - 4 zwycięstwa, 12 pkt, 13:5
  4. Serbia - 3 zwycięstwa, 9 pkt, 10:10
  5. Turcja - 3 zwycięstwa, 8 pkt, 10:13
  6. Egipt - 2 zwycięstwa, 4 pkt, 9:16
  7. Finlandia - 1 zwycięstwo, 5 pkt, 8:15
  8. Tunezja - 0 zwycięstw, 1 pkt, 2:18

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.