Bajka! Tak wygląda tabela kwalifikacji olimpijskich po meczu Polska - Meksyk

Reprezentacja Polski odniosła czwarte już zwycięstwo w kwalifikacjach olimpijskich siatkarzy. Zawodnicy Nikoli Grbicia rozbili 3:0 (25:21, 25:19, 25:14) Meksyk. Trener skorzystał w tym meczu z prawie wszystkich siatkarzy, których zabrał do chińskiego Xi'an. Polacy dzięki kolejnej wygranej umocnili swoją pozycję w tabeli. Oto jak wygląda sytuacja w ich grupie.

Polscy siatkarze są jak do tej pory niepokonani w kwalifikacjach olimpijskich. Najmniej problemów sprawił im mecz z Bułgarią, wygrany 3:0. Zupełnie inaczej wyglądały z kolei spotkania z Belgią i Kanadą, które kończyły się po pięciosetowej walce. Zawodnicy Nikoli Grbicia w obu przypadkach pokazali mistrzowską klasę i wygrali 3:2. To dawało im prowadzenie w grupie C i nic nie zapowiadało, że po kolejnym spotkaniu nasi siatkarze mieliby oddać pozycję lidera.

Zobacz wideo Morawiecki pokazał złoty medal od siatkarzy. "Czuję się wśród nich bardzo niski"

Polacy rozbili Meksyk w kwalifikacjach olimpijskich. Oto tabela "polskiej" grupy

Czwartym rywalem Polaków był Meksyk, czyli ostatnia drużyna w grupie. Mecz z outsiderem Grbić rozpoczął składem, jakiego należało się spodziewać. W wyjściowej "szóstce" pojawili się między innymi Wilfredo Leon, Bartłomiej Bołądź, Grzegorz Łomacz i Karol Kłos, którzy wcześniej wchodzili tylko na krótkie zmiany. Nie wpłynęło to na jakość gry naszego zespołu, który rozegrał znakomite spotkanie i bez żadnych problemów pokonał Meksykanów 3:0 (25:21, 25:19, 25:14). 

Reprezentanci Polski pozostają tym samym jedyną niepokonaną drużyną w grupie C. Pewne zwycięstwo sprawiło, że nasi siatkarze umocnili się na prowadzeniu w tabeli. Ich dorobek wynosi obecnie 10 punktów. Drugie miejsce zajmuje Argentyna (8 pkt), która po pełnym emocji meczu pokonała 3:2 zamykającą najlepszą trójkę Blegię.

Kwalifikacje olimpijskie w siatkówce mężczyzn. Tabela po meczu Polska - Kanada:

  1. Polska - 4 zwycięstwa - 0 porażek, 10 punktów, bilans setów 12:4
  2. Argentyna - 3-1, 8 pkt, 10:5
  3. Belgia - 2-2, 8 pkt, 10:7
  4. Kanada - 2-1, 6 pkt, 8:6
  5. Bułgaria - 2-2, 6 pkt, 6:6
  6. Holandia - 1-3, 4 pkt, 5:9
  7. Chiny - 1-2, 3 pkt, 4:6
  8. Meksyk - 0-4, 0 pkt, 0:12

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Teraz Polacy mają dzień przerwy, a w piątek rozegrają spotkanie z Argentyną. Zwycięstwo z brązowymi medalistami igrzysk olimpijskich z Tokio może już zapewnić awans na imprezę w Paryżu. Z każdej z grup kwalifikacyjnych awansują po dwie najlepsze drużyny.

Więcej o: