Zmiany w tabeli 'polskiej' grupy. Tak zagrali rywale naszych siatkarzy

Polscy siatkarze rozegrają niedługo trzecie spotkanie w kwalifikacjach olimpijskich. Tym razem zmierzą się z Kanadą, która jak do tej pory prezentowała się nadspodziewanie dobrze. Zawodnicy Nikoli Grbicia postarają się o przerwanie dobrej passy rywali i utrzymanie prowadzenia w tabeli. Szczególnie że po rozegranych już meczach pozycja lidera jest zagrożona.

Po jednodniowej przerwie siatkarze wracają do rywalizacji w kwalifikacjach olimpijskich. Polacy w trzecim meczu w chińskim Xi'an zmierzą się z reprezentacją Kanady. Będzie to spotkanie dwóch niepokonanych jak dotąd drużyn w "polskiej" grupie. Wcześniej odbyły się już dwa spotkania grupowych rywali zawodników Nikoli Grbicia. 

Zobacz wideo

Argentyna i Belgia ze zwycięstwami w kwalifikacjach olimpijskich. Polacy muszą wygrać

Na początek Argentyna, podrażniona sensacyjną porażką z Kanadą, zmierzyła się z Bułgarią. Brązowi medaliści igrzysk olimpijskich w Tokio wygrali 3:0, choć wynik nie odzwierciedla przebiegu spotkania. Obie drużyny stoczyły bardzo wyrównaną walkę już w pierwszym secie, który zakończył się wynikiem 27:25. W drugiej partii Argentyńczycy wygrali co prawda 25:21, jednak decydująca odsłona ponownie obfitowała w wielkie emocje. Świeżo upieczeni mistrzowie Ameryki Południowej wygrali po grze na przewagi 31:29, notując cenny triumf.

Ciekawie zapowiadało się też starcie Holandii z Belgią, ale tu emocji było znacznie mniej. Belgowie od początku górowali nad zespołem, który niedawno był bliski wyeliminowania Włochów w ćwierćfinale ME. Najbardziej wyrównany był pierwszy set, który zakończył się wynikiem 25:22. W dwóch kolejnych belgijscy siatkarzy uporali się nieco szybciej, wygrywając odpowiednio do 19 i 15. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Wyniki dwóch wtorkowych spotkań przełożyły się na rotacje w tabeli "polskiej" grupy. Prowadzenie objęli Belgowie, którzy mają na koncie 7 punktów. Na drugiej miejsce awansowała Argentyna (6 pkt), spychając Polskę na najniższy stopień podium. Zawodnicy Grbicia mają w dorobku 5 punktów, czyli tyle samo, co czwarta Kanada. Mecz pomiędzy tymi drużynami będzie miał więc ogromne znaczenie dla układu tabeli. Ewentualna porażka nasze drużyny może skomplikować jej sytuację.

Tabela "polskiej" grupy przed meczem Polska - Kanada:

  1. Belgia - 2 zwycięstwa - 1 porażka, 7 punktów, bilans setów 8:4
  2. Argentyna - 2-1, 6 pkt, 7:3
  3. Polska - 2-0 , 5 pkt, 6:2
  4. Kanada - 2-0, 5 pkt, 6:3
  5. Holandia - 1-2, 4 pkt, 5:6
  6. Bułgaria - 1-2, 3 pkt, 3:6
  7. Chiny - 0-2, 0 pkt, 1:6
  8. Meksyk - 0-2, 0 pkt, 0:6  
Więcej o: