Kwalifikacje olimpijskie siatkarzy 2023. Kiedy mecz Polska - Kanada? Gdzie oglądać siatkarzy? [TRANSMISJA NA ŻYWO]

Polscy siatkarze rozegrają we wtorek 3 października trzeci mecz w kwalifikacjach olimpijskich. Rywalem zawodników Nikoli Grbicia będzie Kanada, która zdążyła już sprawić ogromną niespodziankę w trakcie turnieju. Siatkówka mężczyzn: Kiedy mecz Polska - Kanada? O której kwalifikacje olimpijskie siatkarzy 2023? Transmisja na żywo, stream online.

Polscy siatkarze mają już za sobą dwa spotkania w kwalifikacjach do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Paryżu. W meczu otwarcia stworzyli wyrównany bój z Belgami, gdzie obronili piłkę meczową i wygrali 3:2. Późniejsze spotkanie z Bułgarią miało już zupełnie inny przebieg. Zawodnicy Nikoli Grbicia zagrali bardzo pewnie i nie dali rywalom szans, co przełożyło się na zwycięstwo 3:0.

Zobacz wideo Kołtoń nie ma wątpliwości ws. jednego powołania.

Kiedy mecz Polska - Kanada? Jeszcze dzisiaj kwalifikacje olimpijskie siatkarzy 2023 

W trzecim pojedynku Polacy zmierzą się z jedną z największych niespodzianek tych kwalifikacji, Kanadą. Siatkarze zza oceanu w meczu otwarcia pokonali 3:2 Holendrów, czyli niedoszłych półfinalistów mistrzostw Europy (2:3 z Włochami w ćwierćfinale). Później sprawili ogromną sensację, wygrywając 3:0 z Argentyną. Warto przypomnieć, że Argentyńczycy to brązowi medaliści olimpijscy z Tokio i świeżo upieczeni mistrzowie Ameryki Południowej, którzy w finale przerwali prawie 60-letni prymat Brazylii.

Polacy w ostatnich latach nie mieli problemów z wygrywaniem z Kanadą. Dość stwierdzić, że pięć ostatnich spotkań kończyli zwycięstwami 3:0. Jedyne jak do tej pory zwycięstwo Kanadyjczycy odnieśli w 2018 roku, wygrywając 3:1 jeden z dwóch meczów towarzyskich. Najbardziej zacięte oficjalne starcie drużyny rozegrały podczas kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Reprezentacja Polski wygrała wówczas 3:2.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Kwalifikacje olimpijskie siatkarzy 2023. Kiedy mecz Polska - Kanada? Gdzie oglądać mecz siatkarzy dzisiaj? [TRANSMISJA NA ŻYWO, STREAM ONLINE]

Reprezentacja Polski zmierzy się we wtorek 3 października z Kanadą w ramach kwalifikacji olimpijskich. Mecz rozpocznie się o godzinie 10:00. Transmisja będzie dostępna na kanałach TVP 1, TVP Sport i Polsat Sport, a stream online na stronie sport.tvp.pl, w aplikacji mobilnej TVP Sport oraz na platformie Polsat Box Go. Zapraszamy także do śledzenia relacji tekstowej na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: