"Załamanie nerwowe" w Bułgarii po porażce z Polską. Brutalne słowa

Polscy siatkarze zanotowali bardzo udany występ w niedzielnym meczu z Bułgarami, wygrywając 3:0. Rywale przez całe spotkanie starali się jednak dotrzymać kroku faworytom, a w pierwszym secie otarli się o zwycięstwo. Zdaniem bułgarskich mediów był to kluczowy moment tego spotkania. "Był to pierwszy mecz w kwalifikacjach, który zakończył się dramatycznie" - czytamy na portalu dnevnik.bg.

Siatkarze reprezentacji Polski rozegrali w niedzielę drugie spotkanie w ramach kwalifikacji olimpijskich w chińskim Xi'an. W meczu z Bułgarami Nikola Grbić zaskoczył parą przyjmujących i postawił na duet Kamil Semeniuk - Bartosz Bednorz. Panowie spisali się jednak bardzo dobrze, podobnie jak reszta drużyny, co przełożyło się na zwycięstwo 3:0 (26:24, 25:20, 25:21). Emocji jednak nie brakowało, na czym skupiły się bułgarskie media.

Zobacz wideo Polskie siatkarki z historycznym awansem. Ograły dwie potęgi i spełniły marzenie o powrocie na igrzyska

Bułgarzy podsumowali porażkę z Polską. "Załamanie psychiczne w zespole"

Najbardziej wyrównany był pierwszy set, w którym o zwycięstwo otwarli się Bułgarzy. Właśnie ten moment według bułgarskiego portalu sebabg.bu miał wpływ na dalszy przebieg spotkania. "Punkt zwrotny nastąpił pod koniec pierwszego seta. Na boisku pojawił się 16-letni rezerwowy rozgrywający Simeon Nikołow, który asem serwisowym dał piłkę setową przy 24:23. Następnie wykonał drugi potężny serw, po którym piłka wróciła bezpośrednio na naszą część. Zamiast jednak zamknąć seta, Martin Atanasow uderzył w aut, co doprowadziło do załamania psychicznego w całym zespole" - podsumowano wprost.

"Choć nasi siatkarze walczyli do końca w dwóch następnych setach, nadal nie potrafili stawić czoła "polskiemu batalionowi" w kluczowych momentach" - dodano.

"Bułgaria walczyła z mistrzami Europy, ale przegrała 3:0. Pierwszy set był niezwykle ciekawy i wyrównany. Nasi siatkarze mogli go nawet wygrać, ale stracili przewagę w końcówce. Polska odzyskała pewność siebie, a znakomita gra blokiem pozwoliła odwrócić losy seta" - wtórowano na portalu gong.bg.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

"Bułgarzy nie zdołali sprawić niespodzianki przeciwko mistrzom Europy. Polska drużyna nie była dużo lepsza, ale spore błędy zaważyły. Spotkanie z Polakami było pierwszym meczem w tych kwalifikacjach, który zakończył się dramatycznie" - zaznaczono z kolei na portalu dnevnik.bg. Na inaugurację turnieju w Xi'an Bułgarzy pokonali łatwo 3:0 Chińczyków.

Polacy i Bułgarzy kolejne mecze w kwalifikacjach olimpijskich rozegrają we wtorek 3 października. Zawodnicy Grbicia zmierzą się z sensacyjnymi Kanadyjczykami, którzy pokonali już Holandię i Argentynę. Bułgarów czeka zaś mecz właśnie z Argentyną.

Więcej o: