Tak wygląda tabela kwalifikacji olimpijskich po efektownej wygranej Polski [TABELA]

Polscy siatkarze w drugim spotkaniu kwalifikacji olimpijskich nie dali szans reprezentacji Bułgarii i zwyciężyli 3:0 (26:24, 25:20, 25:21). Zespół Nikoli Grbicia wyglądał o wiele lepiej niż w poprzednim starciu z Belgami (3:2) i zgarnął pełną pulę punktów. Dzięki temu zaliczył awans w tabeli turnieju kwalifikacyjnego i jest w korzystnej sytuacji przed spotkaniem z rywalem, który mocno depcze mu po piętach.

Polscy siatkarze rywalizują w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. W pierwszym meczu z Belgami mieli bardzo duże kłopoty, ale ostatecznie zwyciężyli 3:2. Ich kolejnymi przeciwnikami byli Bułgarzy, którzy na inaugurację ograli 3:0 Chińczyków.

Zobacz wideo Polskie siatkarki z historycznym awansem. Ograły dwie potęgi i spełniły marzenie o powrocie na igrzyska

Polscy siatkarze pokonali Bułgarów. Tak wygląda tabela kwalifikacji olimpijskich

Początkowo to Polacy mieli przewagę, ale później stracili ją. Jako pierwsza piłkę setową miała Bułgaria, ale nie wykorzystała jej i przegrała 24:26. W drugiej partii mistrzowie Europy wyraźnie przeważali i triumfowali 25:20. Trzeci set również zaczęli udanie, jednak potem mieli trochę problemów. Zdołali się z nimi uporać i dzięki temu zwyciężyli 25:21, a w całym spotkaniu 3:0.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ten rezultat sprawia, że Polacy awansowali na pierwsze miejsce w tabeli turnieju kwalifikacyjnego. Na ten moment jako jedyni obok Kanady mają dwa zwycięstwa. Oba zespoły mają taką samą liczbę punktów, w związku z czym o miejscu w tabeli decyduje współczynnik setów. Ten nieznacznie lepszy mają polscy siatkarze.

Kwalifikacje olimpijskie w siatkówce mężczyzn. Tabela po meczu Polska - Bułgaria

  1. Polska - 2 zwycięstwa - 0 porażek, 5 punktów, bilans setów 6:2
  2. Kanada - 2-0, 5 pkt, 6:3
  3. Holandia - 1-1, 4 pkt, 5:3
  4. Argentyna - 1-1, 3 pkt, 4:3
  5. Bułgaria - 1-1, 3 pkt, 3:3
  6. Belgia - 0-1, 1 pkt, 2:3
  7. Meksyk - 0-2, 0 pkt, 0:6 (stosunek małych punktów 0,733)
  8. Chiny - 0-1, 0 pkt, 0:3 (stosunek małych punktów 0,68)

W następnym meczu kwalifikacji olimpijskich Polacy zmierzą się z drugą w tabeli Kanadą. Zostanie on rozegrany we wtorek 3 października.

Więcej o: