Sensacja w polskiej grupie kwalifikacyjnej do igrzysk! Co za thriller

Już pierwszego dnia turnieju kwalifikacyjnego siatkarzy do igrzysk olimpijskich w Paryżu w "polskiej grupie" doszło do niemałej sensacji. W starciu Holandii z Kanadą do wyłonienia zwycięzcy potrzeba było tie-breaka, w którym górą okazał się zespół z Kraju Klonowego Liścia. Spotkanie było bardzo intensywne, a Kanadyjczycy pokazali bardzo wysoką formę i udowodnili, że będą w stanie postawić się najlepszym.

W sobotę 30 września w chińskim Xi’an rozpoczął się turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich z udziałem polskich siatkarzy. W grupie biało-czerwonych są także Belgowie, Bułgarzy, Meksykanie, Argentyńczycy, Chińczycy, Holendrzy i Kanadyjczycy. To właśnie w spotkaniu z udziałem tych dwóch ostatnich ekip doszło do niemałej sensacji.

Zobacz wideo Morawiecki pokazał złoty medal od siatkarzy. "Czuję się wśród nich bardzo niski"

Kanada lepsza od Holandii. Sensacja na start kwalifikacji olimpijskich 

Sklasyfikowana na 14. miejscu w rankingu FIVB Kanada pokonała po tie-breaku znajdującą się w czołowej dziesiątce Holandię. Kanadyjczycy już w pierwszym secie pokazali, że są w dobrej formie. Pierwsza partia zakończyła się wygraną zespołu z Ameryki Północnej do 21.

Kolejne dwa sety to jednak wygrane Holendrów. Co ważne, nie były to jednak partie, w których całkowicie zdominowali rywali z Kanady. Najpierw wygrali 25:23, a w trzecim secie grając na przewagi 26:24.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Czwarty set to znów dominacja Kanady, która prezentowała się wyraźnie lepiej od przeciwników. Set zakończył się wynikiem 25:18 i w Chinach poważnie zaczęło pachnieć sensacją w tie-breaku. 

Rozstrzygająca partia to znów prawdziwa dominacja Kanadyjczyków. Siatkarze Tuomasa Sammeluvo nie dali szans Holendrom i wygrali 15:12. Tym samym odnieśli pierwsze zwycięstwo w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk i zajmują aktualnie drugie miejsce w tabeli.

Za kilka dni reprezentacja Polski zmierzy się z Kanadyjczykami. To spotkanie zaplanowano na wtorek 3 października na godzinę 10:00 czasu polskiego. Z kolei w sobotę 7 października o 13:30 Biało-Czerwoni zmierzą się z Holandią. Relacje na żywo na Sport.pl i w naszej aplikacji mobilnej.

Więcej o: