Utytułowany siatkarz polskich klubów kończy karierę

Konstantin Cupković poinformował w mediach społecznościowych, że zakończył sportową karierę. Serbski przyjmujący występował w przeszłości między innymi w Skrze Bełchatów, a ostatni sezon spędził w BBTS-ie Bielsko-Biała. "Obiecałem sobie, że kiedy przyjdzie czas, że nie będę mógł tego zrobić, będzie to pora na zakończenie" - napisał zawodnik.

Konstantin Cupković jest jednym z wielu serbskich siatkarzy, którzy występowali w PlusLidze. Przyjmujący w latach 2011-2013 reprezentował barwy Skry Bełchatów, a w sezonie 2014/15 był zawodnikiem Transferu Bydgoszcz. Ostatni sezon spędził w BBTS-ie Bielsko-Biała, z którym zaliczył spadek do 1. Ligi. Teraz 36-letni zawodnik zdecydował się na ważną życiową zmianę.

Zobacz wideo Polskie siatkarki z historycznym awansem. Ograły dwie potęgi i spełniły marzenie o powrocie na igrzyska

Konstantin Cupković zakończył karierę. "Taka jest rzeczywistość, którą rozumiem i akceptuję"

Cupković poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że postanowił zakończyć sportową karierę. "Przez ostatnie kilka lat czułem, że nie jestem już graczem, którym byłem w przeszłości, taka jest rzeczywistość, którą rozumiem i akceptuję. Miałem kilka udanych meczów w niedawnym okresie, ale bez takiej konsekwencji, która jest wymagana przez cały sezon. Przez całą moją karierę zawsze chciałem być facetem, który zrobi różnicę na boisku. Obiecałem sobie, że kiedy przyjdzie czas, że nie będę mógł tego zrobić, będzie to pora na zakończenie" - napisał na Instagramie.

 

"Mówiąc to z czystym umysłem i duszą postanowiłem więc zakończyć swoją karierę. Dziękuję wszystkim za wspaniałe wspomnienia, moim byłym kolegom z drużyny, trenerom, lekarzom, fizjoterapeutą, wszystkim za kulisami... Nie mogę się doczekać, żeby zostać mistrzem w nowym rozdziale mojego życia" - dodał Cupković.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Serbski przyjmujący może się pochwalić wieloma osiągnięciami. W 2012 roku wywalczył Puchar Polski, wicemistrzostwo kraju oraz srebro Ligi Mistrzów ze Skrą Bełchatów. Dodatkowo może się pochwalić dwoma mistrzostwami Serbii (2007, 2010), mistrzostwem Francji i Turcji oraz kilkoma wyróżnieniami indywidualnymi. W 2013 roku został wybrany najlepszym atakującym Memoriału Zdzisława Ambroziaka, w którym zajął ze Skrą drugie miejsce.

Więcej o: