Kurek z mocnym apelem do kolegów z reprezentacji. "Panowie, znacie cel"

Bartosz Kurek nie pomoże reprezentacji Polski podczas turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Kapitan biało-czerwonych skupi się na wyleczeniu urazu, który mu doskwierał od dłuższego czasu. Kurek niejednokrotnie pokazywał, że jest prawdziwym kapitanem i liderem nie tylko na boisku, ale też poza nim. Teraz atakujący Wolf Dogs Nagoya skierował krótki apel do kolegów z reprezentacji. "Panowie, cel znacie, macie wszystko, żeby to zrobić" - napisał w mediach społecznościowych.

Bartosz Kurek był rezerwowym w trakcie mistrzostw Europy siatkarzy i wypadł z gry przed decydującą fazą turnieju. Jego rolę w pierwszej szóstce przejął Łukasz Kaczmarek i wywiązał się z niej znakomicie. Teraz już wiadomo, że atakujący japońskiego Wolf Dogs Nagoya nie pomoże kadrze w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Jego miejsce zajął Bartłomiej Bołądź z Projektu Warszawa, a nowym kapitanem został Aleksander Śliwka.

Zobacz wideo Co z premiami dla siatkarzy? "Nie ma co liczyć na to, co w piłce"

Nikola Grbić wytłumaczył tę decyzję faktem, by Kurek spokojnie wrócił do zdrowia i jego uraz się nie pogłębił. Silne leki pomogły mu tylko na chwilę. - Razem z lekarzami zadecydowaliśmy, że najlepiej będzie dać teraz Bartkowi czas, by wrócił do zdrowia. Lepiej, by nie miał dodatkowo obaw o możliwe pogorszenie stanu zdrowia. W ogólnym rozrachunku ważne jest, by mieć już na uwadze igrzyska - tłumaczy selekcjoner reprezentacji Polski, cytowany przez Agnieszkę Niedziałek, dziennikarkę Sport.pl.

Kurek skierował apel do kolegów z reprezentacji. "Panowie, cel znacie"

Kurek postanowił opublikować krótki wpis na Instagramie po decyzji o przedwczesnym zakończeniu sezonu reprezentacyjnego. Dotychczasowy kapitan zwrócił się z apelem do kolegów z reprezentacji. "Panowie, cel znacie, macie wszystko, żeby to zrobić. Będę trzymał kciuki i ciężko pracował, żeby jeszcze dostać szanse na wspólne wojaże. Jeżeli ten sezon w moim wykonaniu ma mieć jakiś obrazek tytułowy to wybieram ten" - napisał Kurek, wstawiając zdjęcie ze złotym medalem i palcem skierowanym w stronę polskich kibiców.

 

Kurek otrzymał wiele słów wsparcia nie tylko od kibiców, ale też m.in. od kolegów z reprezentacji. "Czekam na Ciebie roomie (współlokatorze - tłum.)" - napisał Tomasz Fornal. "Zdrówka kapitanie" - dodał Karol Kłos. "Czekamy Kapitanie" - przekazał Aleksander Śliwka. "Ściskam za Ciebie kciuki Bartek" - pisze Jakub B. Bączek, trener mentalny. "Kapitan" - to komentarz od Pawła Zatorskiego.

Teraz przed reprezentacją Polski rywalizacja we wspomnianym turnieju kwalifikacyjnym w Chinach, który odbędzie się na przełomie września i października. W nim podopieczni trenera Grbicia zagrają w grupie C z Argentyną, Holandią, Kanadą, Bułgarią, Belgią, Chinami i Meksykiem. Kwalifikację na igrzyska wywalczą tylko dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Relacje tekstowe na żywo z meczów Polaków w Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: