Zbigniew Boniek zareagował na sukces Polek

Polskie siatkarki po 16 latach przerwy ponownie wystąpią na igrzyskach olimpijskich. W niedzielę pokonały w Łodzi reprezentację Włoch 3:1 i w wielkim stylu wygrały cały turniej kwalifikacyjny. Dzięki tej wygranej Polki mają zapewniony bilet do Paryża. Sukces naszej drużyny budzi respekt także u przedstawicieli innych dyscyplin sportu. Gratulacje siatkarkom złożył nawet były prezes PZPN, Zbigniew Boniek. Choć wylewny nie był.

Kobieca reprezentacja Polski w siatkówce jedzie na igrzyska olimpijskie do Paryża. Coś, co do niedawna było tylko marzeniem, w niedzielę stało się faktem. Trener Stefano Lavarini zupełnie odmienił grę naszej drużyny, która po brązowym medalu Ligi Narodów dołożyła kolejny wielki sukces. Wygrała turniej kwalifikacyjny w Łodzi, mimo że na jej drodze stawały takie potęgi, jak aktualne mistrzynie olimpijskie Amerykanki czy brązowe medalistki mistrzostw Europy - Włoszki. Wielki triumf polskich siatkarek odbił się szerokim echem i zewsząd płyną do nich gratulacje.

Zobacz wideo Tomasz Sarara gwiazdą nowej federacji. Nietypowe zasady. "Kibice będą zajarani"

Zbigniew Boniek zwrócił się do polskich siatkarek. "Brawo dziewczyny"

Pospieszył z nimi również Zbigniew Boniek, który od lat jest aktywnym użytkownikiem Twittera. Były prezes PZPN przyzwyczaił już, że lubi komentować rzeczywistość nie tylką tą piłkarską. Podobnie było i tym razem. - I na dobranoc - Brawo Dziewczyny. Piękny sukces siatkarek - napisał po zwycięskim meczu z Włochami (3:1).

Na tego typu sukces siatkarek trzeba było dość sporo się naczekać. Polki ostatni raz zagrały na igrzyskach olimpijskich w 2008 r. w Pekinie. Niestety nie wyszły wtedy z grupy. Wraz z pierwszym meczem w stolicy Francji zakończy się więc 16-letnia przerwa.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Do naszych pań wkrótce mogą dołączyć panowie. Siatkarze turniej kwalifikacyjny w Chinach rozpoczną 30 września. Zmierzą się kolejno z Belgią, Bułgarią, Kanadą, Meksykiem, Argentyną, Holandią i Chinami. Oni z kolei występują w każdej edycji igrzysk nieprzerwanie od 2004 r. Piłkarze na wyjazd na tego typu turniej czekają od ponad 30 lat, a dokładnie od 1992 r. Wówczas drużyna Janusza Wójcika zdobyła srebrny medal w Barcelonie.

Więcej o: