Trener Włoszek miał łzy w oczach. "Zawsze coś marnowaliśmy"

- Zawsze coś marnowaliśmy pod koniec seta, traciliśmy klarowność w kluczowych momentach. One radziły sobie dobrze w takich sytuacjach - tak Davide Mazzanti, trener włoskich siatkarek, podsumował występ swojego zespołu oraz Polek w decydującym spotkaniu kwalifikacji olimpijskich. Porażka 1:3 była dla Włoszek bolesnym podsumowaniem niezbyt udanego sezonu reprezentacyjnego.

Polskie siatkarki po 16 latach znów zagrają na igrzyskach olimpijskich. Awans zapewniły sobie w decydującym spotkaniu kwalifikacji olimpijskich, w którym pokonały 3:1 Włoszki. Te z kolei mogą być bardzo rozczarowane, gdyż w przypadku zwycięstwa to one zagwarantowałyby sobie wyjazd do Paryża.

Zobacz wideo Kibice i dziennikarze tłumnie przywitali siatkarzy po powrocie do kraju z mistrzostw Europy

Trener Włoszek skomentował przegrany mecz z Polkami. "Nie byliśmy tak precyzyjni"

Po zakończeniu spotkania trener włoskich siatkarek Davide Mazzanti skomentował porażkę. Podkreślił, że przy decydujących piłkach jego zawodniczki nie były tak skuteczne jak Polki. - Zawsze coś marnowaliśmy pod koniec seta, traciliśmy klarowność w kluczowych momentach. One radziły sobie dobrze w takich sytuacjach, zamykając mecz i zdobyły przepustkę do Paryża. W przeciwieństwie do naszych przeciwniczek nie byliśmy tak precyzyjni i to kosztowało nas mecz - powiedział w rozmowie z oficjalną stroną Włoskiej Federacji Piłki Siatkowej (FIPAV).

Dla Włoszek nie był to zbyt udany sezon reprezentacyjny. Z Ligi Narodów odpadły w ćwierćfinale (0:3 z Turcją), w mistrzostwach Europy zajęły czwarte miejsce, a teraz wydłużyła się ich droga na igrzyska (nadal mogą na nie awansować poprzez wysokie miejsce w rankingu FIVB).

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

- To było lato pełne wielu rzeczy, wielu niespodzianek, wielu odkryć, a czasem wielu niepewności. Przypomniałem sobie na przykład Ligę Narodów, gdzie mieliśmy mnóstwo problemów fizycznych. To było intensywne i piękne lato, ale słabe pod względem wyników. Mimo wszystko Liga Narodów, mistrzostwa Europy i kwalifikacje olimpijskie nie przyniosły pożądanych rezultatów. Moją pracę ocenia się po wynikach, mam tego świadomość i dlatego trudno mi oceniać sezon. Wiele wspólnie zrobiliśmy, lecz koliduje to z niedostatkiem wyników - przyznał Mazzanti.

Jeszcze wcześniej Mazzanti pojawił się w strefie mieszanej, gdzie krótko skwitował mecz z Polską. - Zasługiwaliście na zwycięstwo i kwalifikację olimpijską - powiedział, cytowany przez WP SportoweFakty, mając świadomość, że mógł być to jego ostatni mecz w roli trenera włoskiej kadry. Według źródła selekcjoner wypowiedział te słowa ze łzami w oczach.

Włoskie media komentują porażkę z Polską. "Katastrofa"

Rozgoryczenia po przegranej z Polską nie kryją także włoskie media. "Drugi raz w ciągu ośmiu dni polska siatkówka sprawiła, że włoska płacze" - pisze portal ivolleymagazine.it, który nawiązał do porażki włoskich siatkarzy z Polakami w finale mistrzostw Europy. "Katastrofa" - dodała "La Gazzetta dello Sport".

Więcej o: