Rozpacz we Włoszech po meczu z Polską. "Katastrofa. Drugi raz"

Polskie siatkarki pojadą na igrzyska olimpijskie do Paryża! Zawodniczki Stefano Lavariniego w wielkim stylu pokonały Włoszki w niedzielę w łódzkiej Atlas Arenie i tym samym zapewniły sobie bilet do Francji. We włoskich mediach dominuje lament i smutek po tej, z ich punktu widzenia, niespodziewanej porażce. "Drugi raz w ciągu ośmiu dni polska siatkówka sprawia, że włoska płacze" - piszą tamtejsi dziennikarze.

Co to był za wieczór w Łodzi! Polki, aby wywalczyć kwalifikację olimpijską, musiały pokonać reprezentację Włoch. I choć zaczęło się fatalnie, bo od przegranego seta do 15, to wszystko zakończyło się happy endem. Biało-Czerwone wygrały ostatecznie 3:1 (15:25, 26:24, 25:23, 25:21) i po raz pierwszy od 16 lat pojadą na igrzyska! 

Zobacz wideo Morawiecki pokazał złoty medal od siatkarzy. "Czuję się wśród nich bardzo niski"

Włoskie media nie dowierzają. "Katastrofa", "po raz drugi"

Dla Włochów porażka z Polską to prawdziwa katastrofa. Brązowe medalistki mistrzostw świata mają co prawda jeszcze szansę na awans z rankingu FIVB, ale na to będą musiały poczekać do połowy czerwca 2024 roku. I jednocześnie będą musiały utrzymać jedno z czołowych miejsc w rankingu FIVB. Włoskie media po niedzielnym meczu nie dowierzają wręcz w to, co się wydarzyło. "Katastrofa" - czytamy w "La Gazzetta dello Sport".

"Drugi raz w ciągu ośmiu dni polska siatkówka sprawia, że włoska płacze" - piszą dziennikarze portalu ivolleymagazine.it. To rzecz jasna nawiązanie do niedawnego sukcesu naszych siatkarzy, którzy w finale mistrzostw Europy w Rzymie pokonali właśnie Włochów. "Po wyraźnej i palącej porażce męskiej reprezentacji narodowej De Giorgiego w finale Mistrzostw Europy mężczyzn nastąpiła wczoraj wieczorem być może jeszcze bardziej bolesna porażka kobiecej drużyny narodowej Mazzantiego" - czytamy.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Na znakomity powrót Polek po porażce w pierwszym secie zwrócił uwagę włoski Sky Sports. "Zwycięstwo po come backu Polski, która podnosi się po przegranym pierwszym secie. Ekipa Lavariniego jedzie do Paryża".

"Polska wygrała i wywalczyła bilet na Igrzyska Olimpijskie razem z USA, podczas gdy Włochy są obecnie poza kolejną pięciorundową imprezą" - piszą zaś dziennikarze OA Sport. " Polska pozostanie nazwą włoskiej siatkówki do zapomnienia w 2023 roku, po tym, jak europejskie złoto wygrała ich męska reprezentacja, kobieca zadaje równie ciężki cios Włochom, wygrywając decydujące starcie Łodzi i blokując drogę do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024" - czytamy na portalu Volleynews.it.

Dla siatkarek kwalifikacje olimpijskie były ostatnią imprezą tego sezonu reprezentacyjnego. Dla Polek jakże udanego. Biało-Czerwone oprócz biletu na IO wywalczyły też brąz Ligi Narodów oraz dotarły do ćwierćfinału mistrzostw Europy.

Więcej o: