Kwalifikacje olimpijskie. Te drużyny już mogą świętować awans

Znamy już siedem z 12 drużyn, które na pewno zagrają na igrzyskach olimpijskich w Paryżu w siatkówce kobiet. Najważniejsze - jedną z nich jest reprezentacja Polski. Wszystko za sprawą zakończenia zmagań w turniejach kwalifikacyjnych w Polsce, Chinach i Japonii. Poza Francuzkami awans zapewniły sobie m.in. mistrzynie świata czy Europy.

Polskie siatkarki wywalczyły awans igrzyska olimpijskie w Paryżu. W meczu "o wszystko" pokonały Włoszki 3:1 (15:25, 26:24, 25:23, 25:21) i po 16 latach wrócą do gry podczas najważniejszej imprezy czterolecia. 

Zobacz wideo Co z premiami dla siatkarzy? "Nie ma co liczyć na to, co w piłce"

Znamy siedem drużyn, które zagrają na igrzyskach olimpijskich w Paryżu 

Pierwszą drużyną, która miała pewny awans była oczywiście reprezentacja Francji z racji bycia gospodarzem całej imprezy. W ostatnich dniach rozgrywane były trzy turnieje, z których wyłonionych zostało sześć drużyn, które także będziemy mogli oglądać na igrzyskach w Paryżu. Poza Polską siatkarki grały także w dwóch innych turniejach rozgrywanych w Chinach i Japonii. 

W Państwie Środka rywalizowały m.in. Holenderki, Dominikanki, czy Serbki. Zmaganiach w Chinach wygrała niespodziewanie Dominikana, która pokonała 3:1 m.in. mistrzynie świata, reprezentację Serbii. Siatkarkom z Bałkanów przypadło ostatecznie drugie miejsce. Wyprzedziły o punkt Kanadę. Gospodynie zajęły dopiero czwarte miejsce, choć na zakończenie turnieju niespodziewanie ograły Serbki 3:1.

Doping własnych kibiców nie pomógł także Japonkom, które u siebie zajęły trzecie miejsce w grupie. Chociaż miały tyle samo punktów, co drugie Brazylijki (po 16), to musiały uznać ich wyższość z powodu mniejszej liczby wygranych spotkań (pięciu przy sześciu Brazylijek). Wygrały Turczynki, które zwyciężyły we wszystkich siedmiu spotkaniach z bilansem setów 21:3!

Z turnieju rozgrywanego w łódzkiej Atlas Arenie awans obok Polek zapewniły sobie Amerykanki, które w niedzielne popołudnie pokonały Niemki 3:1. W sumie w Paryżu zagra 12 reprezentacji. 

Reprezentacje, które zakwalifikowały się na igrzyska olimpijskie w Paryżu:

  • Francja,
  • Dominikana,
  • Serbia,
  • Turcja, 
  • Brazylia,
  • Stany Zjednoczone,
  • Polska.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o: