Mecz o wszystko w kwalifikacjach olimpijskich. Kiedy gra Polska? O której? [TRANSMISJA NA ŻYWO, STREAM ONLINE]

W niedzielę 24 września reprezentacja Polski siatkarek rozegra najważniejszy i zarazem ostatni mecz w kwalifikacjach olimpijskich. Rywalkami Biało-Czerwonych będą aktualne liderki tabeli - Włoszki. Polki przeciwko brązowym medalistkom ostatnich mistrzostw Europy zagrają o wywalczenie biletu na igrzyska, na których nie grały od 2008 roku. O której mecz? Gdzie oglądać? Transmisja tv, stream online.

- Oczywiście, bardzo nam zależy na tej szansie, by pojechać na igrzyska. Wiedzieliśmy, że - by to się spełniło - musimy zagrać świetne mecze i dziś byliśmy w stanie tak zagrać. Mamy nadzieję, że odzyskamy energię na jutro. Odbudowa mentalna będzie w tym wypadku bardzo, bardzo trudna, ale wiemy, że jeśli chcemy osiągnąć swój cel, to nie ma innej drogi - mówił trener polskich siatkarek Stefano Lavarini po sobotniej wygranej z mistrzyniami olimpijskimi Amerykankami 3:1 (27:25, 16:25, 25:23, 25:16).

Zobacz wideo Co z premiami dla siatkarzy? "Nie ma co liczyć na to, co w piłce"

Zwycięzca meczu Polska - Włochy na pewno pojedzie na igrzyska olimpijskie w Paryżu

To właśnie Polki, Amerykanki i Włoszki pozostają ciągle w grze w kontekście zapewnienia sobie bezpośredniego awansu na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Paryżu. Każda z tych trzech drużyn ma po pięć wygranych na koncie oraz 15 punktów w tabeli. Niewykluczone, że do końca będzie trzeba liczyć bilanse setów oraz małe punkty, żeby wyłonić ekipy, które zajmą dwa pierwsze miejsca premiujące wyjazdem na igrzyska.

Polki w turnieju kwalifikacyjnym przegrały dotychczas tylko niespodziewanie z Tajlandią 2:3. Z kolei Włoszki 1:3 z Amerykankami. Nie ulega wątpliwościom, że żadna z tych porażek nie wpłynie na któryś z zespołów. Wygrana w tym bezpośredniej rywalizacji daje pewny awans jednej albo drugiej drużynie.

Gra przy własnej publiczności na pewno będzie drobną przewagą naszych siatkarek przeciwko Włoszkom. Gdyby jednak szukać jeszcze jednego aspektu na korzyść Biało-Czerwonych, to jest to wynik ostatniego starcia z siatkarkami z Półwyspu Apenińskiego. W tym roku obie drużyny mierzyły się ze sobą tylko raz w fazie zasadniczej Ligi Narodów. Wtedy Polki wygrały 3:1 (21:25, 25:20, 25:14, 25:18).

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Kwalifikacje olimpijskie. Polska - Włochy. O której dzisiaj grają siatkarki? [TRANSMISJA NA ŻYWO, STREAM ONLINE]

Mecz Polska - Włochy odbędzie się w niedzielę 24 września o godzinie 20:30. Transmisję z tego spotkania przeprowadzą TVP Sport oraz Polsat Sport. Mecz będzie można obejrzeć również na stronie sport.tvp.pl oraz na platformie Polsat Box Go. Zapraszamy też do śledzenia relacji tekstowej z tego spotkania w serwisie Sport.pl, oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: