Eksperci w szoku po wygranej Polek. Fala komentarzy!

Polskie siatkarki odniosły bezcenne zwycięstwo 3:1 z Amerykankami i nadal mają szanse na awans na igrzyska poprzez turniej kwalifikacyjny. Mimo że w ostatnich meczach nie imponowały formą, to tym razem pokazały, że mogą przeciwstawić się każdemu. Po spotkaniu dziennikarze i eksperci bardzo chwalili Polki. "Znakomite spotkanie, wytrzymały ogromne ciśnienie" - czytamy.

Polskie siatkarki rywalizują w kwalifikacjach olimpijskich. Po pięciu meczach ich sytuacja była dosyć trudna, gdyż przegrały 2:3 z Tajkami, a z Niemkami wygrały dopiero po pięciu setach i przez to straciły punkt. W tych okolicznościach starcie z Amerykankami miało kluczowe znaczenie dla dalszej walki o igrzyska.

Zobacz wideo Morawiecki pokazał złoty medal od siatkarzy. "Czuję się wśród nich bardzo niski"

Polskie siatkarki pokonały Amerykanki i nadal są w grze o igrzyska. Oto komentarze ekspertów

W pierwszym secie Polki długo miały przewagę, ale pod koniec zaczęły ją tracić i musiały nawet bronić piłki setowej. Udało im się to, a potem dołożyły do tego skuteczną grę w ataku i zwyciężyły 27:25. Druga partia była dla nich katastrofalna, przegrały ją 16:25. W trzeciej musiały długo gonić przeciwniczki, ale dzięki kapitalnej końcówce triumfowały 25:23. A w czwartej odpłaciły się za wysoki wynik z drugiej i wygrały 25:16.

Po zakończeniu meczu głos zabrali dziennikarze i eksperci. "Ależ mecz siatkarek! 3:1 z USA po tak słabych poprzednich meczach? Wow! Z Włochami mecz o wszystko, wielki szacun!" - napisał Jakub Seweryn ze Sport.pl.

"Tak jest! Zrobiły to! Polki pokonały 3:1 Amerykanki i nadal są w grze o igrzyska olimpijskie! Znakomite spotkanie naszych siatkarek, wytrzymane ogromne ciśnienie i zwycięstwo z tych arcyważnych! Piękne chwile w Atlas Arenie, drodzy państwo" - dodał Seweryn Czernek ze Sport.pl.

"Końcówka trzeciego seta imienia Olivii Różański i Moniki Gałkowskiej. Niestraszne 10:15 itp. A może to efekt wymownych spojrzeń Stefano Lavariniego?" - oceniła z przymrużeniem oka Agnieszka Niedziałek ze Sport.pl.

"Kocham podwójną zmianę! Brawo Wołosz, brawo Gałkowska, brawo Jurczyk. Co tu się dzieje!" - zachwycał się polskimi siatkarkami Jakub Bednaruk, ekspert Polsatu Sport.

"Ależ cieszy mnie końcówka Moniki Gałkowskiej! I ta ostatnia piłka w wykonaniu Olivii Różański. Gra cały zespół, niezależnie od ostatnich meczów, wcześniejszych niepowodzeń" - zaznaczyła Sara Kalisz z TVP Sport.

Patryk Serwański z RMF FM docenił także polskich kibiców obecnych w hali w Łodzi. "Fantastyczne dziś nasze siatkarki i fantastyczna atmosfera. Polki wygrywają 3:1 z USA w kwalifikacjach olimpijskich" - podkreślił.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W ostatnim meczu kwalifikacji olimpijskich Polki zmierzą się z Włoszkami. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę 24 września o godzinie 20:30.

Więcej o: