Ważne wieści dla polskich siatkarek. Grały ich największe rywalki

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych jest już o krok od awansu na igrzyska olimpijskie w Paryżu. W hicie całego turnieju kwalifikacyjnego w Łodzi Amerykanki okazały się lepsze, ogrywając Włoszki 3:1 (25:19, 23:25, 25:21, 25:18). Do ważna informacja dla reprezentantek Polski. Zostały im bowiem już tylko dwa mecze do końca turnieju kwalifikacyjnego na igrzyska olimpijskie 2024 w Paryżu. Zagrają właśnie z Włoszkami i Amerykankami.

Reprezentacja Polski siatkarek pokonała Niemki 3:2 (20:25, 27:25, 25:21, 21:25, 15:12) w piątkowym meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich, rozgrywanego w Łodzi. Dla Polek było to czwarte zwycięstwo w piątym meczu tego turnieju. Polki zdołały się odbudować po sensacyjnej porażce z Tajlandią 2:3, ale by wywalczyć awans na igrzyska będą musiał wygrać z którymś z gigantów - albo z Włoszkami, albo z Amerykankami.

Zobacz wideo Co z premiami dla siatkarzy? "Nie ma co liczyć na to, co w piłce"

Mistrzynie olimpijskie górą w hicie w Łodzi. Wygrana z Polkami daje im awans

W piątek wieczorem te dwa zespoły zmierzyły się ze sobą w hicie całego łódzkiego turnieju kwalifikacyjnego. Reprezentacje Włoch i USA przed tym spotkaniem miały na swoim koncie komplet zarówno czterech zwycięstw, jak i dwunastu zdobytych punktów. Ale tylko jedna z tych drużyn mogła wykonać w tym meczu olbrzymi krok w kierunku igrzysk. 

Jak się okazało, tą drużyną były Amerykanki. Mistrzynie olimpijskie w trzech setach nie dały swoim przeciwniczkom praktycznie żadnych szans, a wyrównana była jedynie druga partia, która zresztą padła łupem ich rywalek.

W pierwszym secie drużyna Stanów Zjednoczonych wygrała do 19, w drugim z kolei odgryzły się Włoszki, które prowadziły przez całego seta różnicą kilku punktów, by dać się dojść na 23:22. Drużynie Italii udało się jednak zachować zimną krew w kluczowym momencie i zwyciężyć do 23. 

Jednak to było wszystko, na co tego wieczoru pozwoliły Amerykanki. W kolejnych partiach wygrywały zdecydowanie do 21 i 18, dzięki czemu nie tylko wygrały cały mecz, ale też zdobyły komplet trzech punktów, zwyciężając 3:1.

Najlepszą zawodniczką po amerykańskiej stronie była Jordan Thompson, która zdobyła aż 24 punkty, z czego 23 atakiem. 16 punktów dołożyła Kelsey Robinson. W zespole włoskim na największe uznanie zasłużyły Ekaterina Antropova (20 pkt) i Myriam Sylla (17 pkt).

W sobotę Amerykanki mogą już przypieczętować awans na igrzyska, jeśli o godzinie 17:30 wygrają z reprezentacją Polski. Włoszki z kolei o godzinie 20:45 zmierzą się z Niemkami.

Więcej o: