"Potężne męki". Polki nie miały litości dla kibiców

Reprezentacja Polski siatkarek w piątkowy wieczór zmierzyła się z Niemkami w piątym meczu kwalifikacji do igrzysk olimpijskich. Zawodniczki Lavariniego po niesłychanie emocjonującym meczu wygrały po tie-breaku 3:2. "Co by było, gdyby w kadrze nie było M. Czyrniańskiej? Lepiej sobie nie wyobrażać. Ależ to dreszczowiec!" - pisała po meczu dziennikarka Sport.pl, Agnieszka Niedziałek.

To był naprawdę szalony mecz. W piątek 22 września polskie siatkarki wygrały z reprezentacją Niemiec 20:25, 27:25, 25:21, 22:25, 15:12, dzięki czemu nadal mają szansę na bezpośredni awans do turnieju z jednego z pierwszych dwóch miejsc. Tuż po zakończeniu spotkania dziennikarze i eksperci skomentowali spektakularny występ Polek.

Zobacz wideo Bartosz Kurek trenuje... ze swoją żoną

Tak eksperci podsumowali starcie reprezentacji Polski z Niemkami

"Podpuść - skasuj. Zepsuły osiem zagrywek, Niemki nie robiły przez to żadnych akcji, aż zapomniały, jak się atakuje" - pisał na platformie X o nieudanych zagrywkach polskich zawodniczek dziennikarz Sport.pl, Jakub Seweryn.

"Uff, żyjemy! Co by było, gdyby w kadrze nie było M. Czyrniańskiej? Lepiej sobie nie wyobrażać. Ależ to dreszczowiec! Rozpaczliwe ratowanie przyjęcia, wejście smoka K.Wenerskiej oraz odrodzenie M.Stysiak i -jak mówiła I. Bełcik - "człowieka od czarnej roboty" - dodaje Agnieszka Niedziałek ze Sport.pl.

"Największym plusem tego meczu jest Katarzyna Wenerska, która pokazała, że Polki nadal stać na grę, którą prezentowały w VNL. MVP jest jednak dla mnie Martyna Czyrniańska! Ta dziewczyna ma ogromny potencjał" - pisze Seweryn Czernek ze Sport.pl.

"Martyna Czyrniańska, Martyna Łukasik i Katarzyna Wenerska. Co za spotkanie tych zawodniczek!" - czytamy na profilu dziennikarza WP SportoweFakty, Mateusza Wasiewskiego.

"Trener Lavarini dziś mniej konserwatywny i zmiany przynoszą efekty. Zwłaszcza ta pierwsza, jeszcze przed meczem. Dzięki Martynie Czyrniańskiej jest odbicie dla Magdaleny Stysiak na lewym skrzydle. I ręka nie drży jej w końcówkach" - stwierdził Damian Gołąb, dziennikarz Interii.

"Uff... kamień z serca! Polki zostają w grze o igrzyska!" - dodaje Krzysztof Sobczak z "Radio Zet".

"Cieszy zwycięstwo mimo potężnych męk Polek. Jak widać, nie samą Wołosz Polska gra, Wenerska daje radę. A Łukasik z Czyrniańską pociągnęły nas mocno na skrzydłach" - czytamy na profilu Kacpra Wojciechowskiego.

"Więcej szczęścia niż rozumu w tym tie-breaku. Ale zwycięstwo jakże cenne" - komentuje Michał Winiarczyk z "Tygodnika Wprost".

"Podopieczne Stefano Lavariniego wygrywają po tie z reprezentacją Niemiec i dalej są w grze o awans na Igrzyska Olimpijskie! Znakomite zawody Martyny Czyrniańskiej, ale ta zmiana Katarzyny Wenerskiej w drugim secie? ZŁOTA" - twierdzi Jakub Balcerzak.

Więcej o: