Mistrzyni olimpijska wypadał z okna na 15. piętrze. Policja bada okoliczności

W tragicznym okolicznościach zmarła mistrzyni olimpijska z Pekinu Walewska Moreira de Oliveira. Brazylijskie media donoszą, że siatkarka wypadła z okna na 15. piętrze budynku w Sao Paulo. Okoliczności śmierci 43-latki nie są jeszcze znane, ale badaniem ich zajmuje się policja. Polskie imię była zawodnicza zawdzięczała fascynacjom jej ojca.

Walewska Moreira de Oliveira urodziła się w 1979 roku w Belo Horizonte. Późniejsza siatkarka nie miała związków z Polską, ale jej ojciec nadał jej imię "Walewska" z powodu fascynacji życiem Napoleona Bonaparte. Polska szlachcianka Maria Walewska była kochanką wodza Francji, dlatego też Moreira de Oliveira otrzymała imię na jej część. 

Zobacz wideo Kontrowersje po wyborze Michała Probierza! Niejednogłośna decyzja Wybierz

Nie żyje mistrzyni olimpijska Walewska Moreira de Oliveira. Wypadła z okna

O śmierci byłej siatkarki poinformował brazylijski oddział CNN, który dostał tę informację od straży pożarnej w Sao Paulo. 43-latka miała wypaść z okna na 15. piętrze budynku i nie przeżyć upadku. Okoliczności tragicznej śmierci nie są znane i wyjaśnieniem ich zajmuje się policja. Funkcjonariusze starają się określić, czy w makabrycznym wypadku brały udział osoby trzecie, czy był to jedynie nieszczęśliwy wypadek. 

Moreira de Oliveira nie była już czynną siatkarką i zajmowała się pisaniem książek. Brazylijskie media informują także, że była niezwykłą inspiracją dla młodzieży, z którą spotykała się regularnie i opowiadała o karierze. Ta była naprawdę imponująca. 

Razem z reprezentacją Brazylii Moreira de Oliveira świętowała złoty medal igrzysk olimpijskich w Pekinie w 2008 roku. Z kolei w Sydney zdobyła także brąz. Ponadto trzykrotnie triumfowała w siatkarskim cyklu  Grand Prix, a z Pallavolo Sirio Perugia wygrywała również europejską Ligę Mistrzyń. 

"Ze smutkiem i ogromnym żalem Brazylijska Konfederacja Piłki Siatkowej (CBV) przyjęła w czwartek wieczorem wiadomość o odejściu mistrzyni olimpijskiej. Walewska była wyjątkową zawodniczką, jej kariera w sporcie na zawsze zostanie zapamiętana i szanowana. W tym bardzo trudnym czasie CBV solidaryzuje się z rodziną i przyjaciółmi tej wspaniałej zawodniczki" - przekazał prezes CVB Radames Lattari. 

Więcej o: