Kiedy mecz polskich siatkarek? Kiedy grają w kwalifikacjach olimpijskich? [TRANSMISJA]

Reprezentacja Polski poniosła pierwszą porażkę w kwalifikacjach olimpijskich, a jej szanse na awans drastycznie zmalały. Mimo wszystko nadal ma los w swoich rękach. Musi wygrać pozostałe trzy spotkania. Kiedy grają polskie siatkarki? Kiedy kolejny mecz w kwalifikacjach olimpijskich? Transmisja TV na żywo.

Polskie siatkarki znakomicie rozpoczęły kwalifikacje do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Triumfowały kolejno w starciach ze Słowenią (3:0), Koreą Południową (3:1) i Kolumbią (3:0). Były także wielkimi faworytami meczu z Tajlandią, ale niespodziewanie natrafiły na opór rywalek. Dodatkowo zawodziły w niemal każdym aspekcie gry i ostatecznie uległy 2:3. "Same piłują gałąź, na której siedzą. To bolesna, trudna do zrozumienia porażka, którą Polki bardzo komplikują sobie życie w walce o Paryż" - pisał Jakub Balcerski ze Sport.pl.

Zobacz wideo Morawiecki pokazał złoty medal od siatkarzy. "Czuję się wśród nich bardzo niski"

Kiedy Polska - Niemcy w kwalifikacjach olimpijskich. Trudne wyzwanie

Teraz przed drużyną Stefana Lavariniego piąte starcie w tym turnieju. W nim nasza kadra zmierzy się z Niemkami i musi wygrać to spotkanie, jeśli chce nadal liczyć się w walce o bilet do Paryża. Zadanie nie będzie jednak łatwe.

Zawodniczki Vitala Heynena dobrze prezentują się w kwalifikacjach i nie przegrały jeszcze ani jednego meczu. Pokonały kolejno Tajlandię (3:0), Kolumbię (3:1), Koreę Południową (3:2) i Słowenię (3:2) Dodatkowo wyprzedzają Polki w tabeli i zajmują trzecie miejsce, a do głównej imprezy awansują zaledwie dwa najlepsze zespoły z grupy. 

Mimo wszystko to Biało-Czerwone będą faworytkami starcia. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat obie drużyny rywalizowały aż siedmiokrotnie, z czego pięć razy górą była nasza kadra. Triumfowały zarówno w ćwierćfinale Ligi Narodów 2023, gdzie zajęły ostatecznie trzecie miejsce, jak i w 1/8 finału mistrzostw Europy. Na imprezie Starego Kontynentu znalazły się w najlepszej ósemce.

"Wciąż mają wszystko w swoich rękach i nogach: jeśli wygrają wszystkie trzy spotkania, to na pewno zdobędą upragniony bilet do Paryża. (...)  Teraz pozostaje liczyć, że zespół Lavariniego się pozbiera i dokona cudu" - podkreślał Jakub Balcerski.

Więcej treści sportowych na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy grają polskie siatkarki? Kiedy mecz Polska - Niemcy? [TRANSMISJA NA ŻYWO, STREAM ONLINE]

Mecz reprezentacji Polski z Niemcami odbędzie się już w piątek 22 września. Początek o godzinie 17:30. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi TVP Sport oraz Polsat Sport, a mecz będzie można obejrzeć także na stronie sport.tvp.pl oraz na platformie Polsat Box Go. Zapraszamy również do śledzenia relacji tekstowej z tego spotkania w serwisie Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: