Faworytki wysłały jasny sygnał Polkom w kwalifikacjach IO. Ale demolka!

Reprezentantki Włoch szybko i bezproblemowo pokonały Kolumbijki 3:0 (25:15, 25:20, 25:20) w czwartym meczu kwalifikacji do igrzysk olimpijskich. Brązowe medalistki ostatnich siatkarskich mistrzostw Europy notują na razie komplet zwycięstw i wywierają presję na Polkach, które muszą grać niemalże bezbłędnie, żeby w tabeli ciągle być blisko rywalek. Dzisiaj Biało-Czerwone zmierzą się w czwartym meczu kwalifikacji z Tajlandią.

Siatkarski turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w łódzkiej Atlas Arenie wchodzi w decydującą fazie. Polki mają za sobą mecze ze Słowenią (3:0), Koreą Południową (3:1) oraz Kolumbią (3:0). Teraz czeka je mecz z kadrą Tajlandii, a później przyjdzie czas na rywalizacje z bezpośrednimi rywalkami do awansu, czyli Niemkami, Amerykankami i Włoszkami. 

Zobacz wideo Piotr Lisek stoczy dwie walki na jednej gali? "Jeśli wam będzie mało..."

Włochy rozbiły reprezentację Kolumbii w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich

Świeżo upieczone brązowe medalistki mistrzostw Europy w pierwszym środowym meczu spotkały się z reprezentacją Kolumbią. Samo spotkanie było bez większej historii. Włoszki od początku kontrolowały wydarzenia na boisku i w półtorej godziny wygrały 3:0 (25:15, 25:20, 25:20).

Dzięki tej wygranej prowadzą w tabeli grupy C z kompletem czterech zwycięstw i 12 punktami na koncie przy bilansie setów 12:1. To ważna wiadomość dla Polek, które, żeby utrzymać dystans do Włoszek, powinny wygrać najlepiej 3:0 w środowe popołudnie z Tajlandią. W kolejnym spotkaniu kadra Włoch zmierzy się z Amerykankami i to spotkanie na pewno już namiesza w tabeli. 

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Tabela grupy C kwalifikacji igrzysk olimpijskich:

  1. Włochy 4 zwycięstwa, 12 pkt, bilans setów 12:1,
  2. Polska 3 zwycięstwa, 9 pkt, bilans setów 9:1,
  3. USA 3 zwycięstwa, 9 pkt, bilans setów 9:1,
  4. Niemcy 3 zwycięstwa, 8 pkt, bilans setów 9:3,
  5. Korea Południowa 0 zwycięstw, 1 pkt, bilans setów 3:9,
  6. Tajlandia 0 zwycięstw, 0 pkt, bilans setów 1:9,
  7. Słowenia 0 zwycięstw, 0 pkt, bilans setów 1:9,
  8. Kolumbia 0 zwycięstw, 0 pkt, bilans setów 1:12.

Przypomnijmy, że o kolejności w tabeli decydują kolejno liczba zwycięstw, liczba punktów oraz bilans setów. Na igrzyska olimpijskie awansują tylko dwie najlepsze drużyny z grupy. 

O której mecz Polska - Tajlandia w kwalifikacjach igrzysk olimpijskich?

Reprezentacja Polski zagra z Tajlandią w środę 20 września o godzinie 17:30. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej z tego spotkania w serwisie Sport.pl, oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. Tego samego dnia zagrają Amerykanki z Koreą Południową o 14:30 oraz Niemki ze Słowenią o 20:30.

Więcej o:
Copyright © Agora SA