Polscy siatkarze spotkali się z Morawieckim. Oto, co powiedział mu Kurek

- Polska siatkówka jest czymś absolutnie wyjątkowym - powiedział Mateusz Morawiecki podczas spotkania z siatkarzami po wygraniu mistrzostw Europy. Premier chwalił osiągnięcia zawodników, a kapitan Bartosz Kurek wręczył mu złoty medal i wypowiedział znamienne słowa.

Reprezentacja Polski w siatkówce zdobyła złoty medal mistrzostw Europy po pokonaniu w finale Włochów 3:0. Dla Biało-Czerwonych to pierwszy triumf na europejskiej arenie od 14 lat i dopiero drugi w historii. Tuż po wygranej w mediach społecznościowych zawodnikom gratulował Mateusz Morawiecki. "POLACY MISTRZAMI EUROPY! Jesteście naszym skarbem narodowym. Dziękujemy" - pisał premier. Po powrocie do kraju siatkarze dostali zaproszenie na specjalne spotkanie. 

Zobacz wideo Kibice i dziennikarze tłumnie przywitali siatkarzy po powrocie do kraju z mistrzostw Europy

Polscy siatkarze spotkali się z premierem. Mateusz Morawiecki dodał medal. "Ambasadorzy polskości"

Złoci medaliści zostali zaproszeni na spotkanie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pojawili się tam w poniedziałek rano. Zawodnicy oraz sztab szkoleniowy przybyli do premiera z pucharem za wygranie mistrzostwa Europy, a także z medalami. Już na początku otrzymali gratulacje. 

- Żeby tak Włochów w Rzymie 3:0, to "mamma mia", jak wiele osób powiedziało ze zdumienia. Jesteście najlepszymi ambasadorami polskości i za to chciałem bardzo podziękować. Gdziekolwiek jadę, to widzę, że polska siatkówka jest postrzegana jako coś absolutnie wyjątkowego. Jest nie tylko najlepsza w Europie i na świecie, ale też jest najlepsza dlatego, że pokazujecie wolę walki, determinację i współpracę i za to bardzo serdecznie dziękuję - powiedział Mateusz Morawiecki

Z relacji Kancelarii Premiera w serwisie Facebook wynika, że spotkanie przebiegało w świetnej atmosferze. Obok Morawieckiego usiadł kapitan kadry Bartosz Kurek i to on miał prezent dla szefa rządu. Wręczył mu jeden z medali za wygranie Euro.

- Dziękujemy za zaproszenie. W ostatnich latach byliśmy tu częstymi gośćmi, ale w tym roku okazja jest wyjątkowa. Dla nas to rekordowy sezon. Udało nam się zdobyć dwa złote medale (Liga Narodów i ME - przyp.red.), nasze dziewczyny przywiozły z Ligi Narodów brąz. Dziękujemy za wsparcie. Wszyscy jesteśmy jedną wielką sportową rodziną - powiedział Kurek. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Polscy siatkarze w czwartek 21 września spotkają się na zgrupowaniu w Spale, gdzie będą przygotowywać się do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Pierwszy mecz rozegrają już w sobotę 30 września o godzinie 10:00 z Belgią. 

Więcej o: