Tak wygląda tabela polskiej grupy po zwycięstwie z Koreą Południową

Reprezentacja Polski wygrała 3:1 (25:22, 24:26, 25:21, 25:9) z Koreą Południową w drugim spotkaniu w ramach kwalifikacji olimpijskich. Dzięki zwycięstwu Polki dopisały trzy kolejne punkty do konta i awansowały w tabeli. Aktualnie zajmują jednak pozycję, która nie gwarantuje im udział w imprezie w Paryżu.

Polskie siatkarki mają za sobą udane tygodnie. Najpierw wywalczyły brązowy medal Ligi Narodów, a później dotarły do ćwierćfinału, w którym uległy późniejszym triumfatorkom, Turczynkom. Teraz przed drużyną Stefano Lavariniego najważniejsza impreza w tym sezonie, a więc kwalifikacje olimpijskie. Biało-Czerwone rozpoczęły już rywalizację od pewnej wygranej ze Słowenkami (3:0). Z kolei w niedzielę 17 września zmierzyły się z Koreą Południową. Tym razem jednak o zwycięstwo nie było już tak łatwo. 

Zobacz wideo Karol Kłos po nieudanym dla Polaków Memoriale Wagnera: Nie zawsze da się wygrywać

Reprezentantki Polki wygrały z Koreankami. Pogrom w czwartym secie. Oto tabela po zwycięstwie

Faworytkami starcia była nasza kadra. Dość powiedzieć, że w ostatnich sześciu spotkaniach to Polki były górą. O tym, że mecz znów może zakończyć się ich triumfem, świadczył też pierwszy set wygrany przez nie do 22. Siatkarki Lavariniego szybko zbudowały kilkupunktową przewagę, której nie oddały już do końca. 

Zupełnie inny przebieg miał za to drugi set, był bardzo wyrównany. Mimo wszystko Polkom udało się zbudować pięciopunktową przewagę, którą ostatecznie straciły. Koreanki wykorzystały błędy naszych zawodniczek, odrobiły stratę i wygrały 26:24. W trzeciej partii rywalizacja wyglądała podobnie, ale tym razem to Polki wyszły z niej zwycięsko, a do rozstrzygnięcia potrzebny był czwarty set, w którym nasza kadra zmiażdżyła przeciwniczki aż do dziewięciu. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Pierwotnie Biało-Czerwone awansowały na drugie w tabeli z dorobkiem sześciu punktów. Tyle tylko, że wieczorem kolejny mecz rozegrały też Włoszki, które bez większych problemów pokonały Słowenki 3:0 (25:15, 25:15, 25:17). Tym samym to one wskoczyły na drugą lokatę, spychając nasze zawodniczki na trzecie miejsce. Choć mają tyle samo punktów, to legitymują się lepszym bilansem setów - jak dotąd nie straciły jeszcze ani jednej partii. Podobnie jak Amerykanki, które przewodzą stawce. 

Tabela grupy C po zwycięstwie Polek:

  1. Stany Zjednoczone - 2 mecze, 6 pkt, bilans setów 6:0
  2. Włochy - 2 mecze, 6 pkt, 6:0
  3. Polska - 2 mecze, 6 pkt, 6:1
  4. Niemcy - 2 mecze, 6 pkt, 6:1
  5. Korea Południowa - 2 mecze, 0 pkt, 1:6
  6. Kolumbia - 2 mecze, 0 pkt, 1:6
  7. Tajlandia - 2 mecze, 0 pkt, 0:6
  8. Słowenia - 2 mecz, 0 pkt, 0:3.

Przypomnijmy, że na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie awansują tylko po dwie najlepsze drużyny z ośmiozespołowych grup. W kolejnym meczu Polki zmierzą się z Kolumbią. Spotkanie odbędzie się we wtorek 19 września o godzinie 17:30. 

Więcej o: